Paz. Ara 4th, 2022

 

 kemal k

Sarayın yıkılsın, altın varakların altında kalarak günlerce can çekişesin sebep…

 

Kara çarşaflı, peçelilere canlı bomba muamelesi yapmayanlar, belden yukarısı çıplak, elinde su şişesinden başka bir şey taşımayan üniversite öğrencisini canlı bomba şüphelisi diye çekip vuruyorsa…

 

kur

Diyarbakır Newrozu’nun düzenlediği Newroz Parkı’na gelmek isterken, üzeri yarı çıplak olmasına rağmen “canlı bomba şüphesiyle” polis tarafından vurularak öldürülen İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü öğrencisi Kemal Kurkut’un cenazesi Eskimalatya’da toprağa verildi.

 

Kemal

Aslen Adıyamanlı olduğu ve ailesiyle birlikte Eskimalatya’da oturduğu öğrenilen gencin cenaze törenine HDP Tunceli Milletvekili Alican Önlü ile Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım da katıldı. Battalgazi ilçesi Toptaş Mahallesi mezarlığına defnedilen Kemal Kurkut ile ilgili olarak HDP Tunceli Milletvekili Alican Önlü yaptığı konuşmada, ” Kemal de herkes gibi bir sevinci, bir bayramı yaşamak istedi. Ama hepimize gördükleri gibi Kemal’e de bunu çok gördüler. Neymiş çantası varmış da, kitleye doğru koşup ‘Patlatacağım’ diye bağırıyormuş. Bu kadar riyakârlık olamaz.” iddiasında bulundu.

 

diyarbakır2

Kemal Kurkut’un amcası Yusuf Kurkut, cenazelerini almadan önce Battalgazi Belediyesi’nden taziye çadırı ve cenaze taşıma aracı ayarladıklarını ancak daha sonra taziye çadırının verilmediğini ayrıca, cenazenin defni için Karahan Mahallesi Kırklar Mevkii’ndeki mezarlığa defnetmek istediklerini, SİT alanı gerekçesiyle izin verilmediğini de belirtti. Amca Kurkut, bunun üzerine yeğeni Kemal Kurkut’un cenazesini, Eskimalatya Toptaş Mahallesi’ndeki mezarlığa defnettiklerini ifade etti.

 

kemal

 

kem

 

öldü

cenaze

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir