Çar. Eyl 22nd, 2021

 

Malatya’nın cumhuriyet dönemindeki ilk fabrikalarından olan Tekel Tütün Fabrikası, özelleştirildikten sonra iş makineleriyle yıktırılmıştı. Yıkılan Tekel Fabrikası önünde değerlendirme yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya'da ne kadar üretim yapan fabrika varsa birilerine peşkeş çekildiğini, üreten bir tek kurum kalmadığını söyledi.

 

 

7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimleri öncesi ziyaretlerine devam eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, İnönü Caddesi'nde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Hekimhan Belediye Başkanı Ali Seydi Millioğulları ve partili yöneticilerin de katıldığı ziyaretlerde esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Ağbaba, herkesin milletvekili olduğunu ifade ederek, 'Mecliste herkesin sesi oldum" dedi. 

 

 

Eski Tekel Fabrikası önünde açıklamalarda bulunan Ağbaba, Malatya'da ne kadar üretim yapan fabrika varsa, buraların birilerine peşkeş çekildiğini söyledi. Malatya esnafının ve çiftçisinin kan ağladığını dile getiren Ağbaba, "Malatya'da maalesef üreten bir tek kurum kalmadı. Arkamızda eski Tekel Fabrikası duruyor. Burada esnaf da, çalışan da ekmek yiyordu. Şimdi kapatıldı, alışveriş merkezi yapılıyor. Geçmişte Sümer Fabrikası kapatılmış ve o alan satılmıştı. Orada da bir alışveriş merkezi kuruldu. Maalesef Malatya'ya bir faydası yok" diye konuştu. 

 

 

Ağbaba, Malatya'nın durumunun ortada olduğunu belirterek, göreve geldiklerinde düzeni değiştireceklerini ifade etti.  Üretmeyen, farklı yollardan insanların para kazandığı var olduğu düzeni değiştireceklerini dile getiren Ağbaba, "İnsanlar aç, esnaf aç, taksici aç, atanamayan öğretmenin durumu kötü. Herkes psikolojik bunalım yaşıyor. Bu dönemde hem Malatya'da hem de Türkiye'de bu düzeni değiştireceğiz. Malatya'nın bu talihsizliğini de sona erdireceğiz" dedi. 

 

 

Malatya'nın her seçimde iktidar partisine oy verdiğini ancak karşılığını alamadığını, belirten Ağbaba, "4 yıldan beri CHP'li, MHP'li, HDP'li AKP'li herkese hizmet ettim. Hiç kimseyi ayırmadan hizmet ettim ve mecliste sesi oldum. 4 yıl sonra buradayım ve herkesten oy istiyorum. CHP'de seçilecek milletvekilleri bu makûs talihi yok edecek" dedi. 

149

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir