Sal. Eki 27th, 2020

 

 

 

 

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’u ziyaret eden Vali Ali Kaban ve Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, rektörlük görevinden dolayı hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

 

 

 

Milletvekili Çakır’ın ziyareti

 

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, ziyaretinde Rektör Prof. Dr. Karabulut’a görevinde başarılar dileyerek, “Malatya’mızın özlemi olan Turgut Özal Üniversitesine şehrimiz kavuşmuş oldu. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Malatya’mıza Turgut Özal Üniversitesi’nin kurulmasında büyük destekleri oldu. Malatya’nın gerçekten bir özlemiydi. Malatya’ya değer katacak çok iyi bir üniversite olacağı kanaatindeyim.

 

Üniversitelerimizin Malatya’da büyümesi, gelişmesi, öğrenci potansiyelinin artması, Malatya’nın eğitim seviyesinin de yükselmesine çok ciddi katkı sağlayacak. Sosyo-ekonomik yönden ilimize çok önemli katkıları olacağına inanıyorum. Malatya’mızın 2 üniversitesinin ihtisaslaşması kayısıda olsun, tarımda olsun, bütün alanlarda ciddi manada ilimize katkı sağlayacaktır. Rektörümüz Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’a görevin verilmesi de hem üniversitemiz için, hem Malatya’mız için İnşallah hayırlı olur. Bizlerde üniversitelerimizin başarısı için elimizden gelen katkıyı sağlayacağız. Malatya artık gerçekten Türkiye’de sayılı gelişmiş illerden bir tanesi. Buna da Turgut Özal Üniversitesi’nin ciddi manada ivme katacağına inanıyorum.” dedi.

 

 

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, milletvekili Çakır’ın ziyareti için teşekkür ederek, “Turgut Özal Üniversitesi rektörü olarak atanmaktan ve burada görev yapmaktan onur duyuyorum. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’a ve milletvekillerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyemize ve ilçe belediyelerimize de katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. İşimiz başlangıç için zor. Çünkü yepyeni bir yapılanma içerisinde olacağız.

 

Ama şehrin desteği ile siyasetçilerimizin, kurumlarımızın desteği ile eğitim ve öğretim yılımızı en güzel şekilde tamamlayacağız. Hem şehrimize, hem ülkemize gereken katıyı vereceğiz.  Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin uluslararası alanda sayılı üniversiteler arasına girmesi için kısa sürede akademik çalışmalarla, projelerle, bilimsel yayınlarla önemli faaliyetler yürüteceğiz.  Güneş Doğu’dan parlar. Malatya Turgut Özal Üniversitesi de ülkemiz için Doğu’dan parlayarak bilim ışığı ile ülkemizin yarınlarının daha aydınlık olması için akademik mücadelesini verecektir. Malatya’mız ve ülkemiz için en iyi hizmeti sunmanın gayreti içinde olacağız.” ifadelerini kaydetti.

 

 

 

Vali Ali Kaban’ın ziyareti

 

 

 

Vali Ali Kaban, Rektör Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’u ziyaret ederek, görevinde başarılar diledi.

 

Ziyaret için teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Karabulut, “Yeni bir üniversiteyiz, ama şehrimizin ve kurumlarımızın desteği ile hem tarım alanında, hem de diğer alanlarda,  hem mevcut kapmüsümüzde, hem de bundan sonraki süreçte yapacağımız çalışmalarla Malatya’nın geleceğine katkı sunacağız. Yeni fakültelerimiz ve yeni bir ekiple Malatya’mızın tüm kurumlarının desteğini bekliyoruz.

 

Malatya’mıza ve ülkemize en iyi hizmeti sunmak için çalışacağız. Burada Malatya’nın bir evladı olarak bulunuyorum ve bununda ayrı bir gururunu yaşıyorum. Kayısıyı bilimle buluşturmak için çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz. Geleneksel tamamlayıcı tıp alanında da geleneksel ürünlerimizin de piyasada değer kazanmasını hedefliyoruz. Hedefimiz, akademik çalışmalarda ve girişimcilikte Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin dünyada sayılı ve sıralı üniversiteler arasına girmesidir.  Bizler burada 7/24 saat çalışacağız.” diye konuştu.

 

 

Vali Ali Kaban, Rektör Prof. Dr. Karabulut’a görevinin hayırlı olmasını dileyerek, “Atanmış olduğunuz görevde İnşallah en güzel bir şekilde görev yapacağınızı, güzel bir şekilde bu üniversiteye sıfırdan alarak çok ileriye götüreceğinize olan inancımla bu atamanın hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Özellikle eğitim sahası ciddi manada zor bir sahadır. Çünkü insanla muhatap olunan,  en fazla şekil vermek anlamında ülkenin geleceğini oluşturacak o genç dimağlara şekil vermek anlamında çok daha büyük görevlerle, çok daha büyük sorumluluklarla karşı karşıya kalındığını, olunduğunu ve bunun bilincinde.

 

Eminim ki bu alınan bayrak daha üst seviyelerde, zirvelere taşınacaktır. Bugüne kadarki bilim alanında gösterdiğiniz performans, bugüne kadar oluşturduğunuz ve oluşturmaya çalıştığınız çabalar, bunun bir gelecekte de oluşacak yeni sonuçların bir garantisidir diye düşünüyorum. Tekrar hayırlı-uğurlu olsun.” ifadelerini kaydetti.

 

 

 

 

 

56

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir