Sal. Kas 30th, 2021

uyuş 3

 

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarda, çeşitli uyuşturucu madde ele geçirildi.

 

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada şu bilgiler paylaşıldı:

 

“Malatya Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik 22-27.12.2015 tarihleri arasında yapılan çalışmalar kapsamında;

1 Şahsın beline sarılmış vaziyette 474 gram uyuşturucu metamfetamin maddesi ele geçirilmiş, olayla ilgili 1 şahıs yakalanmıştır.

 

uyuş 1

İlimiz merkezinde toplam 58 adet uyarıcı nitelikli ecstay hap, 18 gram uyuşturucu esrar maddesi ele geçirilmiş, 6 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

İlimizde durumundan şüphelenilerek durdurulan bir araçta yapılan aramada 32 kg 168 gram uyuşturucu esrar maddesi ele geçirilmiş olayla ilgili 2 şüpheli yakalanmıştır.

Gözaltına alman şüpheliler haklarında “TCK. 188 (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak) suçlarından Adli Makamlara sevk edilmiş, 3 şüpheli serbest kalmış, 1 şüpheli Adli Kontrol Hükümleri uygulanmak üzere serbest kalmış, 5 şüpheli tutuklanmıştır.

 

uyuş 2

Malatya Emniyet Müdürlüğü olarak İlimiz genelinde uyuşturucu ile mücadelede halkımızın desteği her geçen gün daha da önem arz etmekle birlikte bu mücadele kapsamında yardımcı olmak isteyen herkesin 155 Polis İmdat hattı ile birlikte Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü hizmetlerinde kullanılmakta olan 0422 322 31 12 numaralı telefonu ile irtibat kurmaları hususu kamuoyunun bilgisine sunulur.” dendi.

175

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir