Cts. Tem 24th, 2021

1

 

MALATYA’YA YENİ GİRİŞİMCİLER KAZANDIRILACAK

 

Battalgazi Belediyesi ile KOSGEB Malatya Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” devam ediyor. Bu kapsamda kursu başarı ile tamamlayan girişimcilere, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifikası verileceği belirtildi.

 

 

19 Ağustos 2015 tarihinde başlayan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ile ilgili Battalgazi Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Battalgazi Belediyesi ile KOSGEB Malatya Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” devam ediyor. 19 Ağustos 2015 tarihinde başlayan ve gruplar halinde gerçekleştirilecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin ilk aşaması olan 30 girişimciye yönelik düzenlenen eğitim faaliyeti, Eğitimci Mehmet Yılmaz tarafından verilmektedir. “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi”ni tamamlayan ve sertifika almaya hak kazanan girişimciler, 30.000 TL hibe, 70.000 TL faizsiz kredi olmak üzere toplamda 100.000 TL destekten yararlanabileceklerdir” denildi.

2

 

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın Malatya’ya yeni girişimcilerin kazandırılması noktasında KOSGEB Malatya Hizmet Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne büyük önem verdiği belirtildi.

 

 

Battalgazi Belediyesi ile KOSGEB Malatya Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini tamamlayan yaklaşık 30 girişimcinin kendi işini kurduğu belirtildi.

109

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir