Pts. Eki 18th, 2021

 

 

MAKAM ARACI VOSVOS, MAKAM ŞOFÖRÜ AĞBABA

 

Dünyanın en yoksul devlet başkanı olarak bilinen Uruguay eski Devlet Başkanı Jose Mujica eşi ile birlikte İstanbul’a geldi. Türk Hava Yolları’na ait uçakla saat 23.55’te Paris’ten İstanbul’a gelen Jose Mujica’yı Atatürk Havalimanı VIP Salonu’nda CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağababa karşıladı.

 

Ağbaba, makam aracı olarak 1973 model bir vosvos kullanacaklarını, makam şoförlüğünü kendisinin yapacağını belirtti.

ck-pepe-1 (5)

Mujica ve eşi daha sonra havalimanından ayrılarak konaklayacağı otele hareket etti. İstanbul’a gelen eski Uruguay Devlet Başkanı Mujica’nın Türkiye’de kalacağı 10 gün boyunca CHP’li bazı belediyeler tarafından konuk edileceğini öğrenildi.

 

EN YOKSUL DEVLET BAŞKANI TÜRKİYE’DE

 

CHP, dünyanın en yoksul devlet başkanı olarak bilinen Uruguay eski Devlet Başkanı Jose Mujica ve eşini, bu unvana yaraşır şekilde ağırlıyor. Dünyanın en mütevazı devlet adamı olarak ünlenen Mujica’nın İstanbul programı için de son derece mütevazı bir ağırlama yapılıyor. Mujica, İstanbul’daki 5 yıldızlı ultra lüks otellerde değil Taksim’de 3 yıldızlı mütevazı bir otelde konaklıyor.

 

Uruguay’da devlet başkanı olduğu dönemde makam aracı olarak eski model bir Wolkswagen araç kullanan Mujica ve eşi için İstanbul programında da aynı yol seçildi. Mujica ve eşi, Türkiye’de oldukları dönemde makam aracı olarak 1973 model bir vosvos kullandılar. Mujica ve eşinin şoförlüğünü de CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba üstlendi.

ck-pepe-1 (6)

Ağbaba, yaptığı açıklamada, Mujica’nın mütevazı yaşam tarzı nedeniyle kendisine de danışarak, Taksim’de 3 yıldızlı bir otelde ağırlamayı planladıkların söyledi. Ağbaba, “Makam aracı olarak da 1973 model bir vosvos kullanacağız. Makam şoförlüğünü de ben yapacağım” dedi. Yaklaşık 10 gün Türkiye’de kalacak olan Mujica’nın, İstanbul dışında Eskişehir Odunpazarı ve İzmir’e de gideceğini söyleyen Ağbaba, Uruguay eski Devlet Başkanı’nın Şişli ve Beylikdüzü’nde çeşitli panellerde konuşmalar yapacağını da anlattı.

IMG_7070

Mujica’nın programında Cumartesi Anneleri ile buluşma, DİSK’in düzenleyeceği panelde işçilerle sohbet, Cemevi ziyareti gibi faaliyetler yer alıyor. İstanbul’un tarihi ve turistik mekânlarını da gezecek olan Uruguay eski Devlet başkanı, İzmir ve Eskişehir Odunpazarı’nda da yine işçilerle buluşacak.

117

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir