Sal. May 11th, 2021

evde_hasta_bakim_bolumu_bitirenler_dertli_h173118

 

Kars Kafkas Üniversitesi Atatürk Sağlık Hizmetleri Yüksek Okulu Evde Hasta Bakım Bölümü mezunu Eyüp Borçin, görev tanımsızlığından dolayı işsiz bırakılmaktan yakınmakta.

 

 

Eğitimini aldığı işte çalışamamaktan yakınan Eyüp Borçin: “Okulu bitireli bir yıl olmasına rağmen görev tanımımız yapılmadığından boşta geziyorum. Parasız kaldığım zaman aileme yük olmamak için garson olarak çalışıp harçlığımı çıkarıyorum. Oysa eğitimini aldığım evde hasta bakımı işinde çalışabilsem kendime, aileme ve ülkeme daha yararlı olabileceğime inanıyorum.

 

 

Birçok kez vekillerimize bu konuları anlatmama rağmen tarafıma bir dönüş alamadım. Bizim görev tanımlamamız yapılmadan işbaşı etmemiz mümkün değil.”

DSC_0074

 

Nedir bu görev tanımı diye sorduğumuzda ise Borçin: “ Görev tanımının yapılması öyle çok zor bir şey değil. Bizim görev tanımımız, evlerdeki yatalak hastalara bakım yapan eğitimli elemanlar olarak geçmesi gerekiyor. Bizim görevimiz şu an hemşirelere verilmiş durumda. Adil Tıp Teknisyenlerine kadro verilmesine rağmen bizlere nedense yol açılmıyor.

DSC_0075

 

Şu an resmi olarak da ‘’Hasta Bakım Elemanı’’ ihtiyacı görünmekte olup 609 kişilik resmi kadro açığı olduğunu biliyoruz. KPSS’ye girip sınavdan 72 almama rağmen bize herhangi bir atama hakkı tanımadılar.

 

Yani üniversite var, bölüm var, biz varız ama aslında yokuz…” diyor ve yetkilileri bu konuya bir an önce çözüm bulmaya davet ediyor.

 

 

Haber ve Foto: Murat Ali Tutar

76

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir