Pts. Tem 4th, 2022

 

 

Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği-MAFSAD’ın yürüttüğü “Uluslararası Malatya Fotokamp Projesi” kapsamında basın açıklaması yaptı.

 

 

İnönü Kapalı Çarşısı üzerinde toplanan MAFSAD üyeleri, il dışından gelen fotoğraf sanatçıları ve misafirlerle birlikte branda ve flamalarla basın açıklaması yaptılar. 

 

Yapılan basın açıklamasında MAFSAD’ın kurulduğu günden bu yana yapmış olduğu projeler hakkında basına bilgi verildi.

 

Dernek Başkanı İnan Orhan, yaptığı açıklamada MAFSAD’ın geleceğin değer arz eden bir sivil toplum kuruluşu olma yolunda ilerlediğini, yaptıkları projeler ve etkinliklerle sanatseverlerin dikkatini çektiğini belirtti. 

 

Yürüttükleri önemli projelerden birinin de “Uluslararası Malatya Fotokamp Projesi” olduğunu belirten Orhan, proje kapsamında İbrahim Demirel, Mustafa Ertekin, Çerkes Karadağ, Faruk Akbaş, Tarık Yurtgezer, Tekin Ertuğ, Özcan Yurdalan, Arjen Zwart, Kamal Shabkhiz ve Bülent Kılınç gibi fotoğraf sanatçılarını, Milli Dağcı Doğan Palut’u, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Güllü’yü,  Uzman Öğretmen Şengül Korkut’u ve Doç. Dr. Gülpınar Akbulut’u ağırlayacaklarını, bu çok kıymetli sanatçılar ve hocalar için hem ilimizden hem de il dışından birçok katılımcının Malatya’ya geleceğini ifade etti. 

 

4 gün boyunca Levent Vadisinde çadırlarda kalacak olan gruba sabah, öğlen ve akşam yemekleri ücretsiz olarak verilecek. Ayrıntılı bilgi için www.malatyafotokamp.org sitesi ziyaret edilebilir. Ya da 0 555 685 48 49 numaralı telefondan bilgi alınabilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.