Cts. Eyl 25th, 2021
Print
 

Battalgazi Belediyesi ve Kalkınma Bakanlığı’nın ortak çalışması ile hazırlanan “İşsizlik Kaderin Olmasın” adlı proje kapsamında ücretsiz meslek edindirme kursları açılacak. Kurs kayıtları, alınmaya başlandı.

 

Türkiye’de her geçen gün işsiz sayısı artarken, Battalgazi Belediyesi Kalkınma Bakanlığı ile ortak bir projeye imza attı. “İşsizlik Kaderin Olmasın” adlı proje kapsamında meslek edindirme kursları açılarak, bireylere yeni meslekler edindirilecek. Konu ile ilgili olarak Battalgazi Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti Kalkınma Bakanlığı ve Battalgazi Belediyesi Proje Birimi’nin ortak çalışmaları ile ‘İşsizlik Kaderin Olmasın’ sloganıyla ücretsiz meslek edindirme kurs kayıtları başlamıştır. Kurs kapsamında işsiz vatandaşlara mesleki eğitim kursları, eğitim sonunda ise kursiyerlere onaylı sertifikalar verilecektir. Bu sayede hem işveren tarafından talep edilen kalifiye eleman ihtiyacı, hem de işsiz vatandaşlar için yeni iş imkânları sağlanmış olacaktır. Program içeriğinde:

Autocad, Photoshop, 3D Max, Web Tasarım,

Bilgisayarlı Muhasebe, Bilgisayar İşletmenleği,

Takı Tasarım,

Garson Komi Yetiştirme,

Cam-Seramik-Hediyelik Eşya,

Halı Dokuma,

Kuaför-Makyözlük-Cilt Bakım,

Hazır Giyim Sektöründe Ara Eleman,

Ahşap Oymacılığı ve Marangozluk Eğitimi kursları açılacaktır.

 

Kalkınma Bakanlığı tarafından onaylanan proje sayesinde işsiz vatandaşlarımız, ev hanımlarımız, kendini geliştirmek isteyen öğrencilerimiz birer meslek edinip iş bulma kolaylığına erişebilirler. Battalgazi Belediyesi tarafından SODES finansmanıyla yürütülen kurslarımızın kayıtları başlamıştır.” ifadelerine yer verildi.

 

 

Açıklamada son olarak, bilgi ve başvurular için; http://www.battalgazi.bel.tr/sodes/ veya Vilayet arkasındaki Battalgazi Belediyesi başkanlık makamının bulunduğu Proje Birimi’ne başvurmaları istendi.

272

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir