Cts. Eyl 25th, 2021

 

BAŞKAN GÜRKAN: “TOPLANTI SON DERECE VERİMLİ GEÇTİ”

 

Malatya- Battalgazi Belediye Başkanı ve Tarihi Kentler Birliği Encümen Üyesi Selahattin Gürkan, Tarihi Kentler Birliği Ağustos ayı Encümen Toplantısı’na katıldı.

 

Tarihi Kentler Birliği, ağustos ayı olağan encümen toplantısını Samsun’da gerçekleştirildi. Tarihi Kentler Birliği ağustos ayı encümen toplantısına, Tarihi Kentler Birliği Başkanı ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen, Battalgazi Belediye Başkanı ve Tarihi Kentler Birliği Encümen Üyesi Selahattin Gürkan ve birlik üyeleri katıldı.

 

Tarihi Kentler Birliği ağustos ayı encümen toplantısını değerlendiren Battalgazi Belediye Başkanı ve Tarihi Kentler Birliği Encümen Üyesi Selahattin Gürkan, Tarihi Kentler Birliği toplantılarının alınan karar gereği, üyesi bulunan şehirlerde yapılacağını belirterek bu kapsamda 2014 Ağustos ayı encümen toplantısını Samsun ilinde yaptıklarını söyledi.

 

Toplantıda önemli konulara değinildiğini belirterek toplantısın son derece verimli geçtiğini kaydeden Gürkan, toplantının gündemi gereği, Birliğin 2015 Mali Yılı Gelir ve Gider Bütçesi’nin görüşülmesi, 2013 yılı Tarihi Kentler Birliği Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması için yapılan başvuruların değerlendirilmesi, 2013 yılı yarışma kitabının bastırılması, kültür rotalarının sınır ötesi ilişkilerinin kurulması için girişimlerin başlatılması konusunda açıklama, Kırgız Cumhuriyeti’nin başkenti Bişkek’te Türk Dünyası Mühendislik Mimarlık ve Şehircilik Kurultayı’nın da yapılacağı 02-07 Eylül 2014 tarihleri arasında düzenlenecek olan uluslararası toplantıya Tarihi Kentler Birliği olarak kanlım sağlanması konusunun görüşülmesi gibi önemli birçok konunun görüşülerek karara bağlandığını kaydetti.

 

110

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir