Çar. Eki 21st, 2020

 

 

‘İĞNEDEN DÖKÜLENLER’ ADLI SERGİ TAHTALI HAMAM MÜZESİ’NDE AÇILDI

Battalgazi Şehit Oğuzhan Günaydın Halk Eğitim Merkezi ve İşKur tarafından Battalgazi Belediyesi’nin ev sahipliliğinde Tahtalı Hamam Müzesi’nde ‘İğneden Dökülenler’ adlı sergi açıldı. Sergiye yoğun ilgi gösterildi.

Tahtalı Hamam Müzesi, hizmeti sunulduğu günden bugüne birçok etkinliğin adresi haline geldi. Bu kapsamda Battalgazi Şehit Oğuzhan Günaydın Halk Eğitim Merkezi ve İşKur tarafından Battalgazi Belediyesi Tahtalı Hamam Müzesi’nde ‘İğneden Dökülenler’ adlı sergi açıldı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği sergi ile ilgili bilgi veren Kurs Hocası Özlem Aladağlı Solmaz, “Tüm hanımlar, geçmişten günümüze kadar bütün duygularını iğne ile iplikle anlatmıştır. Biz de duygularımızı iğne ile iplikle anlatmaya gayret gösterdik. Ürünlerimizi en az sekiz aylık bir çalışmanın sonunda sergiledik. Sergimize ilgi oldukça yoğun; sergiye gelenler, tarihi Tahtalı Hamamı da geziyor. Hamam müzesine gelenler, sergimizi de geziyor. İğne oyası, etamin üzerine kanaviçe, koza nakışlarımız oldukça emek ve zaman isteyen, incelikli ürünler. İzleyenlerin takdirleri, beğenileri bizlere şevk veriyor. Sergiyi önümüzdeki aylarda tekrarlamayı da düşünüyoruz.” dedi.

Battalgazi Şehit Oğuzhan Günaydın Halk Eğitim Merkezi Müdür yardımcısı İsmail Aldemir ise, serginin hayırlı olması temennisinde bulunarak, serginin açılışını gerçekleştirdi.

 

sultankilic44@hotmail.com

263

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir