Sal. Eyl 21st, 2021

 

Kilis'teki konteynır kentte kalan Suriyeli sığınmacıların çıkardığı olaylar, emniyet güçleri tarafından bastırılırken, 1'i şube müdürü 4 polis ile 4 Suriyeli sığınmacı yaralandı.

Kilis'in Öncüpınar Sınır Kapısı yakınlarındaki konaklama tesislerinde oluşturulan konteynır kentte kalan Suriyeli sığınmacılar, kendilerine yeteri kadar su verilmediği iddiasıyla olay çıkardı. Çöp bidonlarını yakan ve çevreye taş atan gruba polis ile asker müdahale etti.

Yaklaşık 500 Suriyeli sığınmacı, kendilerine yeteri kadar su verilmediğini iddia ederek, protesto eylemi başlattı. Taşkınlık yapan ve uyarıları dikkate almayan sığınmacılar, polislere ve idari binalara taşlarla saldırdı, çöp bidonları ile bir konteynırı ateşe verdi.

 İdari binaların camları kırılırken, olaylarda 1'i şube müdürü 4 polis yaralandı. 4 Suriyeli sığınmacı da yaralandı. Yaralılar Kilis Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, İl Emniyet Müdürü Mehmet Akpınar, hastanedeki yaralıları ziyaret ederek durumları hakkında bilgi aldı.

Polisin olaylara karışan bazı Suriyelileri gözaltına aldığı olaylar ile ilgili soruşturma başlatılırken, idari binaların camlarının kırıldığı, 1 konteynırın yakıldığı öğrenildi.

 

107

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir