Çar. Eyl 22nd, 2021

Malatya’nın Doğanşehir ilçesine bağlı Sürgü beldesinde bir süre önce Kürt Alevi Evli ailesinin evine yüzlerce saldırgan, Ramazan davulumuzu susturamazsınız tehditleriyle saldırmış; Evli ailesini taşlamış, camlarını kırmış, İstiklal Marşının ardından tekbir getirerek “Alevilere ölüm, Sürgü Alevilere mezar olacak” diye haykırmışlardı.

Evli ailesine yaşatılan linç girişiminin üzerinden fazla geçmeden Sürgü’de bir başka Alevi aile daha tehdit edildi.

“ALEVİ’YE ÖLÜM- SÜRGÜLÜ”

Kapıda park halindeki araçlarının üzerindeki tehdit yazısıyla bu sabah erken saatlerde karşılaşan Sürgülü Aleviler, bunların tehditleri sürüyor, acaba iyi çocuklar mı iş başında, demekten kendilerini alamadıklarını ifade ediyorlar.

Daha önce saldırıya uğrayan aile ile akrabalığı olmayan Celal Mezarcı’nın evinin önündeki aracın üç lastiğini indirenler arabanın kaportasının üzerine “Alevi ölsün”, "Ölüm", “A…. koyayım” gibi tehdit ve küfürler yazarak “Sürgülü” imzası attı.

 

Kapılarının önüne park ettikleri 02 FZ 631 plakalı araçlarının tekerlerinin patlatıldığını, aracın üzerine de “Alevi ölsün- Sürgülü” tehditinin yazıldığını gören aile, durumu jandarmaya bildirdi. 

Sultan KILIÇ                  sultankilic44@hotmail.com

 

116

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir