Sal. Eyl 21st, 2021

ağba

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba,” CHP olarak akan kanın durması için elimizden geleni yapmaya hazırız. Biz silahlar değil, siyaset konuşsun diyoruz.” dedi.

 

Kuluncak Başören kültür ve sanat etkinlikleri gerçekleştirildi. Etkinliğe CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Kuluncak İlçe Başkanı Kemal Yıldırım, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Erdal Üstün ile birlikte katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, kalabalığın büyük ilgisiyle karşılaştı.

 

ANADOLU’YA KARDEŞLİK TOHUMU EKENLERİ UNUTMUYORUZ

 

Etkinlikte bir konuşma yapan CHP Milletvekili Veli Ağbaba Anadolu topraklarını diğer Ortadoğu coğrafyasından farklı kılan değerlerin bulunduğunu kaydederek “Bu topraklarda her şeye rağmen bir mezhep çatışması yoksa bu topraklara kardeşlik tohumları ekenlerden dolayıdır. Onlar; Pir Sultanlar, Hacı Bektaşlar, Mevlanalar, Ahmet Yeseviler’dir. Bugün hala Kuluncak’ta birbirimize kardeşçe bakıyorsak, Başörenle Sofular, Tersihanla İlısuluk birbirine kötü gözle bakmıyorsa, bu topraklara ekilen kardeşlik tohumları yüzündendir.” İfadelerini kullandı.

 

IŞİD, AKP’NİN ESERİ

 

Türkiye’nin durumunun kötüye gittiğini, geçtiğimiz haftalarda Suruç’ta bir barış etkinliğinde 31 gencecik fidanın katledildiğini kaydeden Ağbaba; “O günden buyana 50’nin üzerinde asker, polis şehit oldu. Eskisinden daha fazla tedirginiz. Bu coğrafyaya bin yıldan beri gelmiş en barbar örgüt IŞİD örgütü hem Ortadoğu’da etkin, hem de Türkiye’de yuvalanmış. Bir heyetle birlikte Adıyaman’da IŞİD’le ilgili incelemelerde bulunduk. Çalışmalar yaptık. STK’larla buluştuk. Bugün bu topraklarda IŞİD belası topraklarımız içine girmişse, IŞİD’ destekleniyorsa, sempati duyuluyorsa, kazanıyorsa, Suruç’ta katliam yapıyorsa bu maalesef Türkiye’yi 13 yıldır yöneten hükümet sayesindedir. Türkiye IŞİD’e elaman desteği veriyor.” ifadelerini kullandı.

IMG_0602

HERKESE BÜYÜK SORUMLULUK DÜŞÜYOR

 

“CHP olarak akan kanın durması için elimizden geleni yapmaya hazırız. Biz silahlar konuşmasın, siyaset konuşsun diyoruz. Eski günlere dönmememiz gerekiyor. Burada herkese büyük sorumluluk düşüyor.” Cümleleriyle konuşmasını sürdüren CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba “Ama biz bunları konuşurken 10 binlerce km uzaktaki Cumhurbaşkanı, terörle bir mezhebi ilişkilendirmeye çalışıyor. Anadolu topraklarına barıştan ve kardeşlikten başka hiçbir şey istemeyen bir mezhebi terörle suçlamak istiyor.” dedi.

 

Ağbaba konuşmasının sonunda: “Türkiye’nin dört bir yanından birliklerini beraberliklerini artırmak için doğdukları köye gelen Başörenlileri selamlıyorum. Her zaman bizimle birlikte mücadele ediyorsunuz, bizlerin mücadelesine destek veriyorsunuz. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu partinin bayrağını dalgalandıran Başörenlilere saygılarımı sunuyorum.” dedi.

113

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir