Cum. Eki 15th, 2021

1111111

 

Alevi Bektaşi Dergâhlarından Şahkulu Dergâhı gençlerinin organize ettiği Anadolu’da yoksul öğrencilere kışlık giysi kampanyası çerçevesinde Arguvan’daki yoksul öğrencileri giydirdiler.

 

Köklü bir geçmişi olan, Kurtuluş Svaşında Milli Mücadeleye maddi ve lojistik destek sağlayan Şahkulu Sultan Dergâhı, Alevi dergâhlarının en önemlilerindendir. İstanbul’un Kadıköy ilçesi Göztepe Mahallesinde bulunan dergâh, Alevilerin ibadethanesi olduğu gibi, kuruluşundan günümüze “külliye” görevini de yürüten bir kurumdur.

 

Ziyaretçi sayısı ile İstanbul’da önemli bir potansiyele sahip olan Şahkulu, Alevi-Bektaşilerin dayanışma merkezi haline gelmiştir.

 

Şahkulu gençlerinin öncülük ettiği “yoksul çocuklar üşümesin” düşüncesi ile kışlık giysi temin etme ve yerinde giydirme düşüncesi ile yola çıkılarak başlattıkları kampanyanın bir durağı da Arguvan oldu.

 

Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş tarafından sevgi ile karşılanan Şahkulu heyeti, tespit edilen yoksul öğrencileri birlikte giydirdiler.

 

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş “Şahkulu Vakfı gençlerine bu duyarlı ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” diyerek, Arguvanlılar adına Şahkulu Vakfı yöneticisi ve çalışanlarına teşekkür etti.

 

127

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir