Per. Eki 22nd, 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Rektör adayı Prof. Dr. Ahmet Kızılay: “Üniversitemizi geleceğe taşımak istiyoruz.”

 

 

İnönü Üniversitesi rektör adayı olan Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Kızılay, “Üniversitemizi geleceğe taşımak istiyoruz.” dedi.

 

Rektör adayı Prof. Dr. Ahmet Kızılay,  hedefinin İnönü Üniversitesi’ni bir dünya üniversitesi yapmak olduğunu söyledi.

 

Basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelen Kızılay, İnönü Üniversitesi’nde 24 yıldır çalıştığını kaydetti.

 

Hekim, öğretim üyesi ve üniversitenin çeşitli kademelerinde yöneticilik yaptığını ifade eden Kızılay, bilimsel çalışmalarına devam ettiğini belirtti. Mensubu olmaktan onur duyduğum İnönü Üniversitesi’nin farklı kademelerinde hekim, öğretim üyesi ve yönetici olarak 24 yıldır çalışmaktayım, diyen rektör adayı Profesör Kızılay, sözlerini şöyle sürdürdü:

“KBB uzmanı ve Ağız Yüz Çene Cerrahisi uzmanı olmak üzere iki dalda tıpta uzmanlık sahibiyim. 2000 yılında Amerika’ya giderek Prof. Dr. Myers’in yanında baş-boyun kanserleri ve larengoloji alanında kendimi geliştirdim. 2009 yılında profesör oldum. Bir kısmı profesör ve doçent olmuş olan 40’tan fazla KBB uzmanı yetiştirdim. Yaklaşık yirmi bin başarılı ameliyat yaptım, yüz bini çok aşan hasta baktım. Uluslararası ve ulusal düzeyde yüzlerce bilimsel çalışma yaptım, bu çalışmalarıma 700’ün üzerinde atıf yapıldı.

 

İdari olarak; Malatya Tabip Odası Başkanı, İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı, Tübitak-Ulakbim TR-Dizin Tıp Komite Başkanı, İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi K.B.B Anabilim Dalı Başkanı, İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Yönetim Kurulu Başkanı, İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Fakülte Kurulu Başkanı, İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Deney Hayvanları Etik Kurulu Başkanı, İnönü Üniversitesi Yönetim Kurulu Üyeliği, İnönü Üniversitesi Senato Üyeliği, İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı, İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Deney Hayvanları Etik Kurulu Üyeliği, Sağlık Bakanlığı Klinik Şef ve Şef Yardımcısı Jüri Üyeliği, Sağlık Bakanlığı Tıpta Uzmanlık Kurulu Komisyon Üyeliği, İnönü Üniversitesi 2009-2013 Stratejik Plan Hazırlama Komisyonu Üyesi, Malatya Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyeliği yaptım.

 

Sosyal sorumluluk açısından birçok dernek ve vakıfta kurucu veya yönetim kurulu üyeliği yaptım. Saygın bir bilim adamı ve hekim olarak Turgut Özal Tıp Merkezi’nde şehrimize ve ülkemize hizmet etmeye, öğrencilerime eğitim vermeye devam etmekteyim.

 

 

Haziran 2016’da üniversitemizde rektörlük seçimi yapılacaktır. Üniversitemizi eğitim, bilim, sanat ve spor alanlarında ulusal ve uluslararası düzeyde saygın bir üniversite yapmak için rektörlüğe adayım.

 

Hedefimiz, üniversitemizi Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 yılında saygın bir dünya üniversitesi yapmaktır.

a1

 

Üniversitemiz, 41 yılda belli bir mesafe almış bulunmaktadır. Bazı alanlarda elde edilen başarıları üniversitenin tümüne yaymak ve niteliğe odaklanmak gerektiğine inanıyoruz.

 

Üniversitemizin bütün eğitim birimlerinde yüksek standartları yakalamak hedefimizdir. Bilimsel değerlerle donanmış, aklın ve kalbin yönettiği, kararlı ve dinamik; sorgulayan, fikir üreten; yorumlama yeteneğine sahip öğrenciler yetiştirmek amacımızdır.

 

İnönü Üniversitesi şehrimiz, bölgemiz ve ülkemize bilgi, değer ve strateji üreterek öncülük edecektir. Bilimsel çalışmalar ve kaynak eserler üretmeye odaklanacaktır. Girişimci ve yenilikçi üniversite sıralamasında ön sırada yer almak için seferber olunacaktır.

 

Sağlık alanında Üniversitemizi Türkiye’nin en iyi merkezi yapmak, ülkemizin en donanımlı kanser merkezini şehrimize kazandırmak istiyoruz.

 

Özgeçmişim, üniversite yönetim anlayışımız ve ilkelerimiz detaylı olarak www.ahmetkizilay.com.tr adresinden takip edilebilir.

 

 

Seçim sürecinin üniversitemize ve şehrimize verimli, başarılı ve hayırlı geçmesini diliyorum.”

 

 

 

 

 

 

45

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir