Çar. Eki 21st, 2020

 

MALATYA ÖZEL OKULLARINDAN DUYURU

 

Malatya’da hizmet veren özel okul kurumları olarak, Korona virüs salgını nedeni ile eğitime ara vermemiz sonucunda ortaya çıkan süreci ve yapılması gerekenleri konuşmak üzere birkaç kez farklı platformlarda bir araya geldik. Malatya’da yaklaşık 15.000 öğrencisi ve 2.250 çalışanı olan kurumlarımız için kimseyi mağdur etmeyecek çözüm yolları belirledik.

 

15 Nisan Çarşamba günü TBMM’de yasalaşan kanunla yaz aylarında telafi eğitiminin yapılabilmesi resmileşmiş oldu. Bu, öğrencilerimizin ikinci dönemden eksik kalan müfredatlarını tamamlamak ve kazanımlarını yüz yüze eğitimle vermek adına çok önemliydi. Kanunun çıkmasında emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

 

Bilindiği üzere eğitim – öğretim 365 gün devam eden bir süreçtir. Bu anlamda özel okullar velileri ile yaptıkları sözleşmelerin gereği olan yüz yüze eğitimi, okullar açıldıktan sonra tamamlayacaklardır. Bu telafi ve tamamlama eğitimi süreci boyunca öğrencilerimize yemek ve servis hizmeti de sunulacaktır. Hiçbir velimizin hak kaybı olmayacaktır, bu konuda hiç endişe duyulmamalıdır.

 

Amacımız bu zorlu süreçte ülkemize, şehrimize, öğrencilerimize ve velilerimize eksiksiz hizmet vermek ve çalışanlarımızı korumaktır. Dolayısıyla özel okullarımızın şimdi olduğu gibi korona virüs tehditi geçtikten sonrada öğrencilerimiz ve velilerimiz için akademik, psikolojik, sosyal açıdan yine güvenli birer eğitim – öğretim merkezi olarak kalmalarını sağlayabilmektir.

 

Her şeyin başının sağlık olduğuna inanıyoruz. İnsanlığın çaresiz kaldığı bu virüs karşısında, devletimiz ve sağlık çalışanları görevlerini fedakarca yapmaktadır. Asıl sorumluluğun bireysel olarak bizlerde olduğunu hatırlatıp ‘’evde kalmaya ‘’ devam diyoruz.

 

Bu süreçte sağlığımız için büyük fedakarlıklar gösteren sağlık çalışanlarına, huzuru sağlamak için çalışan emniyet ve askeri personele, ayrıca hizmet sektörü çalışanlarına teşekkürü bir borç biliriz.

 

Uzaktan eğitimle okulu evlere taşıyan tüm öğretmelerimize, anlayış ve destekleri için sevgili veli ve öğrencilerimize de teşekkür ederiz. Kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, hastalarımıza acil şifalar dileriz.

 

Bildem Koleji                          Çınar Koleji                  Final Okulları                       Kültür Koleji                          Öge Koleji

 

Bilge Olimpiyat Koleji

Doğa Koleji

Genç Dünya Koleji

Boğaziçi Kolej

Elit eğitim Okulları

İbrahim Yücel Okulları

Mercan Koleji

Sınav Koleji

Çamlıca Koleji

Enderun Okulları

İntegral Koleji

Neşe Erberk Koleji

Marmara Lisesi

Pekfen Okulları

Yeni Hamle Koleji

84

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir