Cts. Eyl 25th, 2021

GELİNCİK TEPESİ

 

GELİNCİK TEPESİ İMARA AÇILIYOR

 

BATTALGAZİ BELEDİYE BAŞKANI SELAHATTİN GÜRKAN:

 

“GELİNCİK TEPESİ İÇİN UYDU KENT PROJESİ HAZIRLIYORUZ”

 

Vuslat TV’de yayınlanan “Medya Analiz” programında gazetecilerin sorularını cevaplayan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Orduzu’daki Gelincik Tepesi için uydu kent projesi hazırlığı içinde olduklarını söyledi.

 

Malatya için bundan sonra büyük projelerin hayata geçmesini ifade eden Başkan Gürkan, “biz Malatyalılar olarak yeni hükümeti ve kabineyi iyi değerlendiremediğimiz zaman yarın kuzey çevreyolunu aşamayız, kuşak yolları açamayız, yeni uydu kentler kuramayız. Bu hükümet iyi değerlendirilmesi lazım, en acil şekilde kuzey çevreyolunun açılması için gerekli adımlar atılmalı. Kuşak yolları büyükşehir belediyesi üstlendi ama kuzey çevreyolu için Ulaştırma Bakanlığı’nın kamulaştırmaya para vermeyiz anlayışını ortadan kaldırması gerekiyor. Başka illerde sahiller doldurulup otobanlar ve havaalanları yapılıyor da Malatya’da neden kuzey çevreyolu yapılamasın.” dedi.

GÜNE_DAIR_BATTALGAZI

Başkan Gürkan, Orduzu’nun Bahçebaşı Mahallesi’ndeki Arslantepe Höyüğü’nün arkasında bulunan, adına bazı efsanelerinde olduğu Gelincik Tepesi için hazırlık yaptıkları projeyi hakkında ilk kez açıklama yaptı. Başkan Gürkan, “Gelincik Tepesi’nde 3 bin dönümlük bir alanımız var, orada uydu kent yapmak için çalışmalar yapıyoruz. Orası tarım arazisi değil, boş ve taşlık bir alan. Manzarası anlamında da Malatya’nın en güzel yeri, proje aşamasında ne kadar konut yapılacağı belirlenecek.” dedi.

242

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir