Paz. Eki 24th, 2021

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

“Ne var ne yok diyorum, ‘hiçbir şey yok’ diyorlar”

 
CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Kale iktidar partisi açısından özel bir yer. İktidar partisine en fazla oy veren ilçemiz. Halka, ne var ne yok, diyorum? ‘Hiçbir şey yok’ diyorsunuz. ‘Doktor yok. Yüksekokul var, yurt yok. İşyeri yok. Eczane yok. Banka yok. Kanalizasyon yok, su yok’ diyorsunuz. Ama bunları iktidara en fazla oyu vererek siz istemiyorsunuz.” ifadelerini kullandı.
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, geçtiğimiz günlerde kongresini gerçekleştiren Kale İlçe Örgütünü ziyaret ederek yönetim kuruluna başarılar diledi. İlçe Başkanı Hasan Karaman ve yönetim kurulu üyeleriyle uzun süre sohbet eden Ağbaba, Kale ilçesi ve Malatya’nın sorunlarını değerlendirdi.

 

İLÇEDE ECZANE YOK, BANKA YOK

 

“Geçmişte hizmet eden başkanımıza ve yöneticilere teşekkür ediyoruz” diyerek konuşmasına başlayan Ağbaba, “ Yeni yönetime başarılar diliyorum. Kale iktidar partisi açısından özel bir yer. İktidar partisine en fazla oy veren ilçemiz. Elazığ-Malatya karayolu üzerinde önemli bir ilçemiz. 24 yıllık bir ilçe. Halka ne var ne yok diyorum? ‘Hiçbir şey yok’ diyorsunuz. ‘Doktor yok. Yüksekokul var, yurt yok. İşyeri yok. Eczane yok. Banka yok. Kanalizasyon yok, su yok’ diyorsunuz. Ama bunları siz istemiyorsunuz.

 

Size ‘Ey Kaleliler, ey İzollular banka ister misiniz? diyorlar’ ‘yok diyorsunuz’. ‘Eczane, kanalizasyon, su, hizmet ister misiniz?’ diyorlar ‘yok’ diyorsunuz. Uzunhüseyin’de bir kadın doğum yapsa Malatya’ya gidiyor. Burası ilçe ama doktor yok. Bunu siz istemiyorsunuz. Her seçimde bu hizmetleri size vermeyenlere oy veriyorsunuz. Biz Kale’yle gurur duyuyoruz diyor. Tabi gurur duyarsınız. Onlar sana yüzde 92 oy vermiş; sen onlara bir şey vermemişsin.” ifadelerini kullandı.

köprü

ŞİKÂYET ETMEYE HAKKINIZ YOK
Ağbaba konuşmasının devamında kapatılan devlet hastanesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunarak; “Geçtiğimiz günlerde Devlet Hastanesi, polikliniğe çevrildi. Kapattılar Devlet Hastanesini. O hastanenin kapatılmasını hastane caddesindeki esnaf istiyor. Kale istiyor, Battalgazi istiyor, Fırat, Zafer, Tandoğan, Çöşnük istiyor. Battalgazi, Pütürge, Doğanyol, Kale istiyor. Bu hastanenin kapatılmasının kime ne faydası var? O devlet hastanesini TOKİ, ya konut yapacak veya işyeri yapacak. Yazık değil mi? Bu işler biraz istemeyle ilgili. Seçim sonuçlarına bakınca Malatyalıların, hele de İzolluların bir şeyden şikâyet etmeye hakkı yok diyorum. İş var. Çocuklarınız işe girmiş. İşsizlik var. Yoksulluk var. Hizmet yok. Sadece seçimlerden sonra ‘Kale seninle gurur duyuyor’ diyorlar. Bu anlayışı yenmek sizin elinizde. Seçim döneminde tepkilerinizi dile getirmeniz gerekiyor. Oy verin vermeyin ben Malatya’nın milletvekiliyim. Herkesin sesi olmaya devam edeceğim. CHP’ye oy verdiniz ama tüm Malatya’nın milletvekiliyim. ”dedi.

104

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir