Pts. Eyl 27th, 2021

IMG_5990

 

DUBLE YOLU AKP, SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINI DEVLET YAPIYOR

 

AKP, DÜNYA TARİHİNDE BİR İLKİ YAPTI

 

TBMM Genel Kurulu’nda konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Duble yolları AKP yapıyor. PKK’yla görüşmeyi devlet yapıyor. Barajları AKP yapıyor. Sur ilçesindeki sokağa çıkma yasağı kararını devlet alıyor.” şeklinde konuştu. Ağbaba, “AKP Hükûmeti dünya tarihinde bir ilki yaptı. İmralı’yla görüşmemiz sürüyor. Kandille görüşmelerimiz sürüyor. Adayla ve dağla konuşan dünyadaki gelmiş geçmiş tek siyasi parti sizsiniz.” dedi.

 

47 GÜN ARAYLA ALKIŞ ÇALDINIZ

 

AKP’nin çözüm süreciyle ilgili ortaya koyduğu çelişkileri dile getiren Ağbaba; “2012’nin sonbaharında BDP milletvekilleri Hakkâri’de PKK’lı militanlarla kucaklaştılar. Sayın Başbakan başta olmak üzere “BDP milletvekilleri Meclisten atılmalıdır, Öcalan idam edilmelidir.” diye bir tartışma başlatıldı, buradaki AKP’li grup alkışladılar. Ardından tam kırk yedi gün sonra, 28 Aralık akşamı Başbakan bir konuşma daha yaptı, “Biz İmralı’yla görüşüyoruz.” dedi. Aynı grup, “BDP milletvekilleri atılsın.” diyen, “Öcalan idam edilsin.” diyen grup birden alkışlamaya başladı. “Çözüm, mutlaka görüşülmelidir, İmralı’yla görüşülmelidir, BDP milletvekilleriyle görüşülmelidir.” diyen aynı grup. Şimdi, burada bir ikiyüzlülük var mı yok mu takdirlerinize bırakıyorum” dedi.

 

DUBLE YOLU AKP, SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINI DEVLET YAPIYOR

 

AKP Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu’nun “Sokağa çıkma yasağını biz uygulamıyoruz, Sur Kaymakamlığı aldı.” İfadelerini değerlendiren Ağbaba, “AKP’yi kutlamak lazım, hakikaten bu konuda yarattığınız algının önünde saygıyla eğiliyorum, yaptığınız önemli bir şey. Duble yolları AKP yapıyor. PKK’yla görüşmeyi Devlet yapıyor. Barajları AKP yapıyor. Sur ilçesindeki sokağa çıkma yasağı kararını Devlet alıyor.” şeklinde konuştu.

 

DAĞLA KONUŞAN DÜNYADAKİ TEK SİYASİ PARTİ

 

“AKP Hükûmeti dünya tarihinde bir ilki yaptı. Dağla ve adayla konuşabilen tek parti sizsiniz. Ne diyorsunuz? “İmralı’yla görüşmemiz sürüyor.” Adayla konuşulur mu? Ne diyorsunuz? “Kandille görüşmelerimiz sürüyor.” Sizi kutluyorum! Bakın, adayla ve dağla konuşan dünyadaki gelmiş geçmiş tek siyasi parti sizsiniz.” şeklinde konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba AKP’yi algı yönetimi konusunda kutladı.

 

SİYASİ İKİYÜZLÜLÜK ÖRNEĞİ

 

Cumhuriyet Halk Partisi Grubunun toplumun önüne dimdik çıkan bir parti olduğunu kaydeden CHP’li Ağbaba, “2011’de Balyoz, KCK, Oda TV, Devrimci Karargâh, Ergenekon, askerî casusluk davaları çıktığı zaman o davalara cesaretle gidebilen tek grup CHP oldu. Sağımızdaki, solumuzdaki hiçbir siyasi parti bizim kadar cesaretle gidemediler. Ne dediniz bize? “Biz faili meçhullerle hesaplaşıyoruz, biz kireç kuyularına atılan insanların katilleriyle hesaplaşıyoruz.” Hadi oradan! Kimi cezalandırdınız? İlker Başbuğ’u, Mustafa Balbay’ı. Şimdi, bazen düşünüyorum, Tuncay Özkan’ın yüzüne bakıp utanmıyor musunuz? Bütün siyasi davalardaki hukuksuzluğu ortaya koyan tek parti CHP. Şimdi, bu, siyasi ikiyüzlülük değil mi? Aynı grup “Biz yapmadık, onlar yaptı.” diyor. “Fethullah Gülen Hoca Efendi Hazretleri” diyenler, Zaman gazetesini göğsünün altına koyup Zaman yazısı görünsün diye gezen grup, şimdi paralel yapı diyor. Bu, ikiyüzlülük değil mi?” dedi.

 

13 POLİSİN KANINDA PARMAĞINIZ VAR

 

Başbakan, Mart 2015’te: “Çözüm süreci şu an Ortadoğu’nun tek bir barış projesidir.” dedi. 7 Haziran seçimlerinden sonra, Ortadoğu ve dünyanın tek barış projesi buzdolabına kaldırıldı. 7 Haziran’dan sonra kan akmaya başlıyor. Bakın, burada haykırıyorum, yüzünüze vuruyorum: Suruç’ta 33 kişi öldürülmüşse, katledilmişse bunun sorumlusu sizsiniz. Iğdır’da öldürülen 13 polis var ya, 13 polis. 13 polis, gündüz, yoldan geçerken mayın patlatıldı, öldürüldü ya onun sorumlusu da sizsiniz. Niye sizsiniz? Şimdi diyorlar ki: “Hendekler açıyorlar, mayınlar döşüyorlar.” O zaman hükûmet CHP miydi, MHP miydi? Öldürülen 13 insanın kanında senin parmağın var, hükûmetin parmağı var.” ifadelerini kullandı.

109

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir