Cts. Eyl 25th, 2021

BAŞKAN

 

Arguvan Belediyesi’nin, İşlem Yayınlarının desteği ile hazırlattığı eğitim internet sitesi olan www.islemegitim.com adresi ile Arguvanlı öğrencilerin hizmetine sunuldu.

 

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Arguvan’da eğitim kalitesini artırmak ve eğitimde Arguvanlı öğrencilerin başarı derecelerini yükseltmek için eğitim alanında yaptıkları çalışmaya bir yenisini daha eklediklerini ifade etti.

başkan2

Başkan Kızıldaş, “İşlem Yayınları’nın ders kitapları ve yardımcı kaynaklar konusundaki 12 yıllık tecrübesi ve birikimi, islemegitim.com adresinde toplandığı ilkokul 1. 2. 3. 4. ve ortaokul 5. 6. 7. 8. sınıf öğrencileri ve öğretmenlerinin yıl boyunca ihtiyaç duyacakları bütün yardımcı kaynakları içeren kapsamlı bir online eğitim sitesidir” dedi.

 

Online eğitim sitesinde, ilkokul ve ortaokul seviyesindeki öğrencilerin ihtiyaç duyacağı bir kaynak olduğunu belirten Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, “Yardımcı kaynakların tamamını içeren online bir eğitim sitesi olmasının yanı sıra değişen öğretim teknikleri ve teknolojik gelişimleri yakından takip eden islemegitim.com internet sitesi, okullarımızda giderek yaygınlaşan bilgisayar destekli eğitimin bir parçası olacağını da düşünmekteyiz.” dedi.

islemegitim internetsitesi

Arguvan Belediyesi online eğitim sitesinde konu anlatımlı ders kitapları, interaktif test ve sınavlar, sesli hikâyeler, zihinden problemler, tatil kitapları ve okuma seti bulunmakta ve öğrencilerin eğitim hayatındaki ikinci adresi olacağını düşünmekteyiz diyen Başkan Kızıldaş, “Konu anlatımlı yardımcı kaynaklar, öğrencilerin ilişkili derslerdeki eksiklerini gidermelerini sağlayacaktır. İnteraktif cevap anahtarı özelliğiyle, konu testleri ve sınavlar anında değerlendirilebilecek, bilgi ve seviye kısa süre içinde ölçülebilecektir. Seslendirilmiş hikâye kitapları ise okuma alışkanlığının arttırılmasına katkı sunacaktır.” diye konuştu

 

Site içeriğindeki kaynakların özelliklerini de belirten Başkan Kızıldaş,“Çoklu zekâ kuramına uygun, yapılandırmacı, bütün temaların kazanımlarına uygun, düşünmeyi öğreten, özgün içerikli bir eğitim sistemi olan islemegitim.com adresi Arguvanlı öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve eğitim – öğretime katkı sunan idarecilere hayırlı uğurlu olsun” açıklamasında bulundu.

121

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir