Çar. Ara 1st, 2021

 

mehmet-balin(1)

 

Başkanı Mehmet Balin, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 31 kişinin ölümüne 103 kişinin yaralanmasına neden olan patlamayla ilgili yaptığı yazılı açıklamada: ‘’Türkiye’nin istikrarsızlığı için çabalayan mihrakların eylemleri hedefine ulaşamayacaktır. Saldırıyı şiddetle kınıyoruz.’’ dedi.

 

Balin, şöyle devam etti.

 

‘’Türkiye’nin bölgesinde ve dünyadaki yerini hazmedemeyenler, kötülük pompalamaya, ölüm kusmaya devam etse de, Anadolu kardeşliğini bozamayacaklardır. Terör, bir süreliğine topluma zarar verse de, yok olmaya mahkûmdur.

 

Yüzyıllar boyu, her türlü zorluk ve acıya birlikte göğüs gererek galip çıkmayı başaran milletimiz, yolundan ve kardeşlik ikliminden uzaklaşmadan yürüyüşünü sürdürecektir.

 

Terörün; milleti, dini, iyisi, kötüsü, haklısı, haksızı ve hiç bir mazereti olamaz. Terör, terör’dür, kimden gelirse gelsin, kime yapılırsa yapılsın, hangi gerekçeye sahip olursa olsun, karşısındayız.

 

Menfur olayın, her türlü etnik, dini ve mezhepsel unsurun bu topraklarda birlikte yaşamaya devam edeceğine olan inancımızı bozamayacağını ifade eder, patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımızda Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz.’’

 

 

Mehmet BALİN
MÜSİAD Malatya Şube Başkanı

115

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir