Pts. Eki 19th, 2020

Milli Egemenlik Ortaokulunda model uçak kursu açıldı.

 

Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği-MAFSAD tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığının desteğiyle hayata geçirilen ve Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün de ortak olduğu Burası Benim Yerim/MAFSAD Kitap Kafe Projesi çerçevesinde Milli Egemenlik Ortaokulunda model uçak kursu açıldı.

 

Model uçak rehber öğretmenleri Ali Ekber Korkut ve Ergün Kutlu tarafından gerçekleştirilen eğitimlere öğrenciler çok fazla ilgi gösteriyor. Ali Ekber Korkut ilk etapta proje kapsamında 15 kişilik bir gruba kurs açtıklarını ve kursiyerlerin çok istekli olduğunu belirtti. Önümüzdeki günlerde İnönü İlkokulunda da model uçak kursu açmayı planladıklarını belirtti.

 

Eğitimlere katılan öğrencilerden Rafet Bingöl model uçak yapmanın çok keyifli olduğunu ve derslerden sonra kendilerini rahatlattığını söyledi. Emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Milli Egemenlik Ortaokulu Müdürü Bünyamin Mamur öğrencilerin bu tarz kursları çok sevdiğini ve model uçakları keyifle yaptıklarını belirtti.  Mamur, bu imkanların oluşmasına vesile olan Gençlik ve Spor Bakanlığına, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, MAFSAD’a ve eğitimlerde görev alan model uçak rehber öğretmenlerine çok teşekkür ettiğini belirtti.

67

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir