Sal. Eyl 21st, 2021

MASTÖB 22

 

MASTÖB Malatya Şube Başkanı Murat Cengiz, MASTÖB barış ve kardeşlik için örnek bir projedir, dedi.
MASTÖB (Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği) Malatya Şubesi Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret etti.
Ziyarette MASTÖB Malatya Şube Başkanı Murat Cengiz, yönetim kurulu üyeleri, Hekimhan Belediye Başkanı Ali Seydi Millioğlu, Hasan Avşar, Cemal Ağdalı, Erdal Üstün, Ramazan Çetin, Hidayet Özpolat, Vahap Yücekaya, Mehmet Ali Başıbüyük, Nursel Gökçe, Sadet Alay hazır bulundu.

 

MASTÖB 1

MASTÖB Malatya Şube Başkanı Murat Cengiz yaptığı açıklamada şunları söyledi; MASTÖB’ün amacı tüm Malatya’nın ortak değerlerine sahip çıkmak, konu Malatya olduğunda hiçbir fedakârlıktan ve hizmetten kaçınmayarak Malatya’nın çıkarlarını korumak ve Malatya’nın var olan değerlerini dinamiklerini harekete geçirmektir. Avrupa’da hükümetler ülkeyi Sivil Toplum Kuruluşları ile ortak akıl ile yönetmektedir. Maalesef Türkiye’de durum bunun tersinedir. Sivil toplum kuruluşlarının ideolojisi ve partisi olmaz. MASTÖB olarak bizim ideolojimiz de partimiz de Malatya’dır. Bizim partimizin adı Malatya’dır, dedi.
Başkan Murat Cengiz ayrıca biz MASTÖB olarak her kesimden, her düşünceden, her partiden yönetimimizde Malatya sevdalısı yol arkadaşlarımız bulunmaktadır. Hepimizin amacı Malatya’nın birlik ve beraberliğini, barışını ve huzurunu sağlamak korumaktır. Malatya bölgesinde ve Türkiye’de model bir ildir. Çözüm süreci, barış ve kardeşlik için Malatya örnek alınması gereken bir ildir. Malatya Alevi, Sünni, Kürt, Türk ve diğer etnik vatandaşlarımızla eşit yurttaşlık anlayışı içerisinde yaşamaktadır.

Biz bunu MASTÖB olarak gerçekleştirdik, Malatya olarak gerçekleştirdik. İnşallah ülkemiz de Malatya’yı kendisine model il olarak seçer; barışın ve kardeşliğin tohumlarını ülkenin ve coğrafyanın her yerine serper dedi.

 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da yaptığı açıklamada MASTÖB Malatya Şubesinin gerçekleştirdiği ziyaretten memnunluk duyduğunu belirterek sivil toplum örgütlerinin, her zaman bulundukları yerlerde toplumların yol haritası, toplumların aynası olduklarını belirterek: “MASTÖB’ün faaliyetlerini yakından takip ediyorum MASTÖB Malatya ve Türkiye genelinde çok başarılı hizmetler vermekte olup Malatya’nın gururu olmuştur. Bizler de sivil toplum örgütlerini çok önemsiyoruz. Her zaman sivil toplum örgütleri ile birlikte istişare halinde olup fikir alış verişinde bulunuyoruz. Şu an burada bulunan MASTÖB yönetimi kurulu üyesi arkadaşlarımız Malatya’nın tam bir mozaiğidir. Arkadaşlarımızın hepsini tanıyorum. Her biri farklı düşüncede, partide de olsa hepsinin derdi Malatya, Başkanım Murat Cengiz’in dediği gibi MASTÖB gerçekten de Malatya’nın ortak hamuru. İnşallah bu Malatya’daki birlik beraberliğimiz, kardeşliğimiz herkese örnek olur. Ben, MASTÖB olarak sizlere başarılı çalışmalar diliyorum. Her zamanda yanınızda olacağımı belirtmek istiyorum.” dedi.

132

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir