Cts. Eki 24th, 2020

at 1

 

MASTÖB Malatya Şubesi, Atmalılar Derneği Okullarını ziyaret etti

 

MASTÖB Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği Malatya Şubesi Başkanı Murat Cengiz ve yönetim kurulu üyeleri, Arguvan Atma köyünde Atmalılar Derneği’nin öncülüğünde yapılan 8 Derslikli Atmalılar İlkokul ve Ortaokulu’nu ziyaret etti.

 

Ziyarette MASTÖB (Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği) Malatya Şubesi başkan ve yönetim kurulu üyeleri, Malatya İl MEB Şube Müdür Yardımcısı Yalçın Taşpınar, Atmalılar Derneği Başkanı Mehmet Ali Başıbüyük  ve Yardımcısı Rıza Parlak, Atmalılar Derneği İlk ve Ortaokul Müdiresi Duygu Şirolu, Müdür Yardımcısı Ömer Faruk Güven, okul öğretmenlerinden Fatih Urhan , Şemşettin Duman , Pınar Akkaya , Kübra Öngelli , Sebahat Bulut , Burcu Yılmaz, Ahmet Pektaş, öğrenci anneleri ve öğrenciler hazır bulundu.

 

Etkinlik MASTÖB Malatya Şubesi Kadın Kolları ve Atmalılar Derneği tarafından organize edildi.

 

Atmalılar Derneği Okulu öğretmenleri, Anneler Günü Haftası nedeniyle öğrenciler ve anneleri ile birlikte hoş bir vakit geçirmek ve annelere hediye vermek için düzenledikleri etkinlikler, okuldaki öğrenciler tarafından çeşitli etkinliklerle kutlandı.

 

at 3

 

Etkinlik öncesi kısa bir konuşma yapan MASTÖB Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği Malatya Şubesi Başkanı Murat Cengiz,  böyle anlamlı bir günde bizim ve insanlığın var olma sebebi olan annelerimizle ve onların yavruları öğrencilerimizle birlikte burada, Arguvan Atmalılar Derneği öncülüğünde yaptırılmış olan bu okulda olmak benim için hayatımın en anlamlı olaylarından biri. Bu güzel günde bu kadar güzel insanla bizi bir araya getiren okul öğretmenlerimize ve Atmalılar Derneği Başkanımız Mehmet Ali Başıbüyük ve yönetim kurulu üyelerine çok teşekkür ediyorum. Her şeyden önce burada çok güzel bir okul yapılmış. Merkezde bile böyle modern bir okul yok. Okulumuzu görünce burada okuyan evlatlarımızın ne kadar şanslı olduğunu gördüm. Kolejlerde olan hemen hemen her türlü donanım burada da mevcut. Devlet ve vatandaş işbirliği ile yapılan bu okul Türkiye’ye örnek olsun. Biz MASTÖB ailesi olarak her zaman tüm Malatyalı kardeşlerimizin, ayırt etmeden, yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz, dedi.

 

at 2

Atmalılar Okulu öğretmenleri ve öğrencilerinin hazırladıkları skeçler, şiirler ve halk oyunları ile Anneler Günü Haftası nedeniyle anneleri unutmadıklarını bundan sonraki yıllarda bu etkinliklerin geleneksel hale gelmesi temennisinde bulunarak MASTÖB (Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği) Malatya Şubesi ve Atmalılar Derneği Okul Öğretmenlerinin aldıkları hediyeleri, köylerinden gelerek etkinliğe katılan annelere armağan ettiler.

119

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir