Çar. Eyl 22nd, 2021

DSCF2110

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya-Yeşilyurt yolunun Fahri Kayahan-Tecde arasındaki kısmının aydınlatmasının yapılmamasının can ve mal güvenliğini tehlikeye attığını ifade etti. Ağbaba, zifiri karanlık yolda geçtiğimiz gün meydana gelen kazada bir vatandaşın ağır şekilde yaralandığını belirterek “Yol kenarına aydınlatma yapılması için daha kaç kazanın olması gerekiyor?” diye sordu.

 

Fahri Kayahan üst kavşağı-Tecde Mezarlığı arasındaki bölgede aydınlatmanın olmaması, 30 Haziran tarihinde meydana gelen trafik kazasında bir vatandaşın ağır yaralanmasına sebep oldu. Devlet Hastanesi Nöroloji Yoğun Bakımda tedavisi devam eden vatandaşın hayati tehlikesi devam ediyor.

 

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, kazanın ardından İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk’ün cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığına bir soru önergesi verdi.

 

AYDINLATMA İÇİN KAÇ KAZANIN OLMASI GEREKİYOR?

 

Ağbaba, önergesinde “Malatya–Yeşilyurt arasındaki yolunun Tecde bölgesindeki kısım 2014 yılı yaz aylarında tamamlanmış, ancak yol kenarı peyzaj çalışmaları ve aydınlatma işlemleri, aradan 1 yıla yakın süre geçmesine rağmen hala yapılmamıştır. Yeni yerleşim alanı olan ve binlerce kişinin yaşadığı bölge, akşam saatlerinde zifiri karanlık bir hal almaktadır. Can ve mal güvenliğini tehlikeye atan yolda 30 Haziran 2015 gecesi aydınlatmanın olmaması sebebiyle meydana gelen trafik kazasında bir vatandaşımız ağır yaralanmış, hasta yoğun bakımda tedavi altına alınmıştır.” ifadelerine yer verdi.

 

CHP Malatya Milletvekili Ağbaba, Bakan Öztürk’e “Yeşilyurt Belediyesi internet sitesinde “Yeşilyurt Belediyesi; Büyükşehir ile işbirliği içinde ana caddelerde peyzaj ve aydınlatma çalışmaları yapacak, trafik sorunu olmayan bir ilçe için, yeni yollarıyla prestij caddeleri oluşturacaktır.” ibarelerine yer vermektedir. Her gün can güvenliğinin tehlikede olduğu yoldan prestij caddesi olur mu? İlgili yol yapılalı 1 yıl olmasına rağmen halen aydınlatma yapılmamasının sebebi nedir? Bölgeye aydınlatma yapılması için daha kaç trafik kazasının yaşanması beklenmektedir?” sorularını yöneltti.

100

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir