Çar. Eyl 22nd, 2021

AYDI1921

 

TRAFOLAR’A YENİ TEMALAR İLGİ GÖRÜYOR…

 

Battalgazi Belediyesi tarafından, Battalgazi hudutları içinde olan trafolar daha güzel bir görünüme kavuşuyor.

 

AYDI1913

Battalgazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün projelerinden biri olan ve Malatya Ressamlar Derneği ile ortaklaşa tertiplenen trafoların boyanması, halkın ilgisini çekiyor ve beğenisini kazanıyor. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatlarıyla, Battalgazi Belediyesi Kervansaray Kültür ve Sanat Merkezinde görevli resim öğretmenlerinin ortak çalışmaları ile daha güzel bir Battalgazi hedefleniyor.

 

Gündelik hayatımızın artık olmazsa olmazı haline gelen elektriğin dağıtıldığı trafo binaları, geçtiğimiz yıllarda şehrin muhtelif yerlerine konuçlandırılmıştı. Zamanla kent estetiğine uyum sağlayamayan trafo binaları, artık görüntü kirliliği oluşturmayacak.

 

Sanatçıların hünerlerini sergilediği çalışma ile Battalgazi kent estetiği adına önemli bir adım daha atmış oldu. Battalgazi bölgesinde ilk etapta itfaiye bölgesi olarak bilinen Eskimalatya Kavşağı’ndaki trafo binasında çalışmalar yapıldı. Şehirlerarası yol giden araçların da geçtiği güzergâhta yapılan çalışma göz doldurdu.

 

Hanımın Çiftliği bölgesinde bulunan trafo binasına yapılan çizimler ise Eskimalatya’ya gidecek iç ve dış turistlerin dikkatini çekiyor. Battalgazi Belediyesi Kültür ve Sosyal işleri Müdürlüğü, Battalgazi Belediyesinin hudutları içerinde olan trafolara yeni ve göze hoş gelen temalarla daha güzel bir görünüm sağlıyor.

AYDI1903

 

Konu ile ilgili Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan:” Sağlık, eğitim, tarih, sanat, doğa, kültür, ahilik ve sosyal hayatı içeren temalarla trafo boyamalarının gerçekleştirildiğini, ilçe genelinde bulunan ve mahallelerin elektrik dağıtımının yapıldığı trafolar boyanarak daha temiz ve estetik bir görünüme kavuşturuluyor. Böylelikle trafolar bulundukları alanlara farklı bir estetik duygu kazandırıyor.” dedi.

107

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir