Paz. Ara 4th, 2022

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kadın Kültür ve Spor Merkezi kursiyerleri tarafından hazırlanan resim, el işi ve mefruşat ürünlerinin yer aldığı sergi, düzenlenen törenle açıldı. Sergi açılışında ayrıca kursiyerler tarafından hazırlanan giysilerin tanıtıldığı bir de defile düzenlendi.  Bağlama ve keman grubundan müzik ziyafeti sunuldu.

 

Sergi açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra, Genel Sekreter Arif Emecen, Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, AKP Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı Genel Başkanı Hasan Meşeli, daire müdürleri ile çok sayıda kursiyer ve konuk katıldı.

YENİ KÜLTÜR KOMPLEKSLERİ YOLDA

Sergi açılışından önce bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Kadın Kültür ve Spor Merkezi’nin Malatya’da kadınlara yönelik yapılan ilk tesis olduğunu belirterek: “Bu merkezi hizmete sunmamızın hemen ardından, gösterilen yoğun ilgiden dolayı buranın yetersiz olduğunu gördük. Bu tür aktiviteleri şehrimizin farklı bölgelerinde de yaygınlaştırmak üzere çalışmalarımıza başladık. Yaşam merkezinde hanımların faydalanacağı büyük bir kompleks yapıyoruz. Ayrıca Fırat, Zafer ve Kernek bölgemizi içerisine alan bir kültür merkezi çalışmamız hızla devam etmektedir. Bu tür ihtiyaçları karşılamayı, bu dönem içerisinde devam ettireceğiz.” dedi.

 

Malatya’nın Zaviye Mahallesi’nde bulunan Kadın Kültür ve Spor Merkezi’nde geçen yıl 3 binin üzerinde kursiyerin istifade ettiğini belirten Başkan Çakır: “2014 yılında ise şu ana kadar 2 bin 400 civarında kursiyerimiz buradaki kurslarımızdan faydalanıyor. Burası kültürel ve sosyal anlamda Malatya’nın önemli bir ihtiyacını karşılayan merkez oldu. Önümüzdeki günlerde Sanat Merkezi’mizin de içinde bulunduğu 7 projemizi daha hizmete açacağız. Malatya’yı, yaşayan bir kültür şehri haline dönüştüreceğiz.” ifadesini kullandı.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın konuşmasının ardından sergi açılışı yapılarak, kursiyerler tarafından hazırlanan resimler, el işi çalışmalar, ahşap ev gereçleri, mefruşat ürünlerinin yer aldığı sergi gezildi. Ardından da kursiyerler tarafından tasarlanıp dikilen elbiseler, yine kursiyerler tarafından düzenlenen bir defile ile izleyenlere sunuldu.

 

Ayrıca Kadın Kültür ve Spor Merkezi müzik kursiyerleri tarafından da davetlilere, keman ve bağlamalarla mini bir konser verildi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir