Paz. Eki 24th, 2021

silha

 

Malatya’nın Başharık Mahallesi’nde oturan Afganistan uyruklu şahısların evinde silahlı yağma olayına karışan iki şahıs, polis tarafından yakalandı ve mahkemece tutuklandı.

 

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü’nün 2015 yılının Ekim ayında meydana gelen olayla ilgili açıklaması şöyle:

silah

24.10.2015 tarihinde saat 21.00 sıralarında ilimiz Başharık Mahallesi’nde Afganistan uyruklu M.İ.E., F.H., K.E. ve A.E. isimli şahısların ikametlerinde meydana gelen silahla yağma olayı ile ilgili yapılan çok yönlü araştırmalar neticesinde şüphelilerin açık kimlik bilgileri tespit edilmiş.

 

30.12.2015 tarihi itibarı ile şüphelilerden M.E. D. ve diğer şüpheli A.D. isimli şahıs da 31.12.2015 tarihinde, olayda kullandıkları araç ile birlikte Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yakalanmıştır.

sila

 

Ayrıca şahısların mezkûr olayda kullandıkları iddia olunan suç aletleri de olay sonrası şüphelilerin sakladıkları yerden bulunmak sureti ile muhafaza altına alınmış. Suç aletlerinin yapılan tasnifinde, uzun namlulu silah olduğu iddia edilen tüfeklerin gerçek olmadığı oyuncak olduğu anlaşılmıştır.

 

Şüpheli şahıslar tahkikat bitiminde 31.12.2015 tarihinde mevcutlu olarak sevk edildikleri adli mercilerce tutuklanarak ilimiz cezaevi müdürlüğüne teslim edilmiştir.”

123

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir