Cts. Eki 24th, 2020

 

 

AĞBABA: “CİDDİ BOYUTLARDA HASAR VAR; YARALAR HIZLICA SARILMALI”

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Mersin Milletvekilleri Ali Mahir Başarır ve Cengiz Gökçel, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ve CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz ile birlikte Malatya’da depremden zarar gören mahallerde incelemelerde bulundu. Malatya’da depremden en çok zarar gören mahallerden biri olan Doğanyol’a bağlı Gökçe Mahallesi’nde bir açıklama yapan Ağbaba, bölgedeki hasarın ciddi boyutlarda olduğunu ve pek çok evin oturulamaz hale geldiğini söyledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Mersin Büyükşehir Belediyelerinden kapsamlı yardım ekiplerinin deprem bölgelerine yönlendirildiğini söyleyen Ağbaba, CHP’li tüm belediyelerin teyakkuz halinde olduğunu ve bölgedeki ihtiyaca göre ek yardımların gönderileceğini belirtti. Ağbaba şöyle konuştu: “Sürecin yakinen takipçisi olmayı sürdüreceğiz. Umarız ki bu yaralar en kısa sürede sarılır. AFAD ve diğer kuruluşların da hızlı biçimde deprem bölgesine intikal ettiğini görüyoruz. Gereken çalışmalar yapılıyor. Tekrardan tüm Malatyalılara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.“ dedi.

AĞBABA: “İNSANLAR MAĞDUR EDİLMEDEN ZARARLAR KARŞILANMALI”

 

İnsanlar mağdur edilmeden zararların karşılanması gerektiğini vurgulayan Ağbaba, “Kış ayındayız. Hasar gören ev sayısı çok fazla. Pek çok büyükbaş ve küçükbaş hayvanın yıkılan ahırlar sonucu öldüğünü görüyoruz. Bu zararların insanlar mağdur edilmeden karşılanması gerekiyor. Belki dışarıdan gözükmüyor ama bölgeye geldiğinizde hasarın boyutlarının ne kadar büyük olduğunu anlıyorsunuz. Gökçe (Ağvan)’de neredeyse oturulacak bir bina kalmamış durumda. Tekrarda tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Bir grup arkadaşımız da Elazığ’da incelemelerde bulunuyor. Arkadaşlarımızla birlikte bölgede olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Ağbaba başkanlığındaki heyet daha sonra Doğanyol ilçe merkezi ile Doğanyol ve Pütürge’de depremden zarar gören köyleri ziyaret etti ve Elazığ’daki enkaz kaldırma çalışmalarını yerinde incelemek için Elazığ’a doğru hareket etti.

85

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir