Cts. Eki 16th, 2021

DSC_0642

 

BATTALGAZİ BELEDİYESİ BİR ÇÖP EVİ DAHA TEMİZLEDİ

 

Battalgazi ilçesinde bir çöp ev, Battalgazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından temizlendi. Çöp evden yaklaşık 4 kamyon çöp çıktığı belirtildi.

 

 

Battalgazi ilçesine bağlı Sancaktar Mahallesi Fenerci Sokağı’nda bulunan bir evde kokuların çevreyi rahatsız ettiği yönünde gelen bir ihbarı değerlendiren Battalgazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaptığı inceleme sonrası evin içinde ve çevresinde yığınla çöp tespit etti.

DSC_0665

Battalgazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, çöp yığınlarını temizledi. Yapılan temizlik çalışması sonrası çöp evde yaklaşık 4 kamyon çöp çıktı.

 

Yapılan temizlik çalışmalarını yerinde inceleyen Sancaktar Mahallesi Muhtarı Mehmet Özpolat, “Ben başta Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan ve ekibine teşekkür ediyorum. Belediyemize yaptığımız müracaat sonrası bir ekip geldi. Çöp evin temizlenmesi için çalışılıyor. Daha önce de bir müracaatımız olmuştu. Büyükşehir Belediyesi gelip buradan 15 kamyon çöp çıkarttı.

DSC_0689

Buranın sahipleri iki bekâr kardeşler. İçeride 5 metrelik bir oda var. Orada kedi köpek besliyorlar. Bu kardeşlerden biri öldü. Onu belediye kaldırdı. Diğeri de hasta oldu. Şimdi bakım evinde yaşıyor.

 

Mahalleli bu pislik içindeki evden rahatsız oluyor. Kendisi hasta olduğundan dolayı gelemediğini ve bizim ilgilenmemizi istiyor. Kendisi şeker hastası olduğunu söylüyor. Bende şeker hastasıyım. Yani buraya gelmek istemiyor. İlgisizlikten bunlar bu duruma düştüler. Şimdi de belediye görevlilerimiz, sağ olsun temizliyorlar. İnşallah bundan sonrada ilaçlama yaparlarsa mahalle sakinleri de bu durumdan kurtulmuş olurlar.” dedi.

 

 

Battalgazi Belediyesi, daha öncede buna benzer çöp ev temizliği gerçekleştirmişti.

118

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir