Cts. Eyl 25th, 2021

 

Üniversal Hospıtals’taresim sergisi açıldı. Hasan Demirbağ ve Süleyman Turan’ın ortak resim sergisinin açılışında hastanenin psikologu Ferdi Bozkurt’tan bilgi aldık. Psikolog Ferdi Bozkurt, resim sergisinin hem hastanelerinde hem de hastanede gerçekleştirilmesi bağlamında Malatya’da bir ilk olduğunu… Hastalarının, hasta yakınlarının ve hastane personelinin sanatsal etkinliklere ihtiyacı olduğunu… Üniversal Hospıtals olarak sanatsal, kültürel etkinliklere ev sahipliği yapmayı sürdüreceklerini dile getirdi.

Bozkurt, yurt içinden ve yurt dışından gelecek olan bilim adamlarıyla gerçekleştirecekleri seminer dolayısıyla konuklarının da bir hafta süreyle hastanede sergilenecek olan bu güzel sanat eserlerini görebilme şanslarının olacağını sözlerine ekledi.

Süleyman Turan ve Hasan Demirbağ, Malatya’nın sanatsal etkinliklere kırk yıl önce daha çok önem verdiğini… Kırk yıl sonraki Malatya’da bu anlamda ilerleme olacağına gerilemenin söz konusu olduğunu… Bu durumun kendilerini üzdüğünü… Amatör ruhla profesyonelce yaptıkları eserleri, kişisel çabalarıyla sergilemeyi sürdürdüklerini… Emeklerinin takdir edilmesinden başka bir beklentilerinin olmadığını dile getirdiler.

Süleyman Turan, ahşap üzerine yakma tekniğiyle; kara kalem, pastel ve yağlı boyayla çalıştığı tablolarını sergiliyor.

Hasan Demirbağise tüm teknikleri kullanmasına karşın, yağlı boya resimlerinin ağırlıkta olduğunu belirtiyor.

Hasan Demirbağ ve Süleyman Turan’ın Universal Hospıtals’takiresim sergileri, bir hafta süreyle Malatya’daki sanatseverlerin beğenisine sunulmuş durumda.

Sultan KILIÇ    sultankilic44@hotmail.com 

239

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir