Çar. Ara 1st, 2021

DSC_5432

 

90 GİRİŞİMCİYE SERTİFİKALARI TÖRENLE VERİLDİ

 

Battalgazi Belediyesi ile KOSGEB Malatya Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamlayan 90 girişimciye sertifikaları düzenlenen tören ile verildi. Sertifikasını alan 90 kişi ile birlikte Battalgazi Belediyesi tarafından Malatya’ya kazandırılan girişimci sayısı toplamda 450’ye ulaştı.

 
Battalgazi Belediyesi ile KOSGEB Malatya Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamlayan ve sertifika almaya hak kazanan 90 girişimciye sertifikaları verildi. Battalgazi Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen sertifika törenine, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Sayın, KOSGEB Malatya Hizmet Merkezi Müdürü Murat Seki, Eğitimci Mehmet Yılmaz ve girişimciler katıldı.

 

Burada konuşan KOSGEB Malatya Hizmet Merkezi Müdürü Murat Seki, Battalgazi Belediyesi ile KOSGEB Malatya Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nün büyük bir başarıya imza attığını belirterek: “Bizim uygulamalı girişimcilik eğitimlerini ilimizde paydaşlarımızla beraber organize ederek onların katkılarıyla sizlere ulaştırılmasında vesile olması hasebiyle de sayın başkanımın bu konuda katkıları çok çok yüksek. Battalgazi Belediyesi’nin bugüne kadar yapmış olduğu program sayısı 15 ve vermiş olduğu sertifika sayısı da 450’ye ulaştı. Bu rakam oldukça yüksek bir rakam ve büyük bir başarı. Bu Battalgazi Belediyemizle ilgili dev bir işbirliği. Bu eğitimin sizlere ulaşmasında katkıları, emeği, çabaları, vizyonu ve size göstermiş olduğu değer takdire şayandır. 2016 yılının daha verimli bir yıl olmasını temenni ediyorum.” dedi.

 

DSC_5415

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da, İŞKUR Bölge Müdürlüğü döneminde Malatya’nın hibe ve desteklerden yararlanması için yaptığı çalışmalara dikkat çekerek, “Özelleştirme, sosyal destek projeleri olsun, toplum yararına çalışma programı, farklı istihdam projeleri ve işsizlik sigortasının ilk uygulaması olması hasebiyle ülkede bir tedirginlik vardı. Bu programların uygulanıp uygulanamayacağı bir tedirginlik oluşturuyordu. Biz o dönemde ülkede diğer illerin kullanmadığı bütçelerin büyük bir ekseriyetini Malatya’daki müteşebbislerimiz, istihdam oluşturan kurum ve kuruluşlara aktardık. Aktarırken de Murat beydeki heyecanı kendimdeki heyecan gibi gördüm. O zaman devletle iş yapmak, devletle ilgili kredi de olsa korku ve endişe vardı. Biz o zamanda kendi ekibimizle birlikte tüm kurum ve kuruluşlara özellikle organize sanayideki kuruluş varsa ki bunların çoğu projelerini biz kendimiz hazırlayarak yeni istihdam gücü oluşturmak için çalıştık. Başarılı da olduk” diye konuştu.

 

 

Başkan Gürkan, KOSGEB ile yaptıkları çalışmalardan son derece memnun olduklarını ifade ederek, “Biz KOSGEB’le çalışmaktan memnunuz. Önemli olan toplumumuzdaki insanları kendi öz güçlerini ortaya koyabilecek, sermayeleri yoksa bile aldığı girişimcilik eğitimi sonrası alacakları sertifika ile devletten destek olarak yaklaşık 150 bin lira gibi bir rakama tekabül ediyor, destek alınıyor. Bunun 50 bin TL’si hibe, 100 binide 30 ay ödemesiz olarak veriliyor. Bu, önemli bir imkân. Hükümetimizin bu anlamdaki müteşebbisimizin önünü açmak ve gençleri teşvik etmek anlamında takdire şayandır. Bu programdan faydalanmak için eğitim alan gençlerimiz hem ailesinin iaşesini karşılayacak, hem de istihdam oluşturarak memlekete faydalı bir birey olacağınıza inancımız tamdır” ifadelerini kullandı.

 

DSC_5364

Başkan Gürkan’ın yaptığı konuşmanın ardından 90 girişimciye sertifikaları Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve KOSGEB Malatya Hizmet Merkezi Müdürü Murat Seki tarafından verildi. Sertifikasını alan 90 girişimci ile birlikte Battalgazi Belediyesi ile KOSGEB Malatya Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamlayan ve sertifika alan girişimci sayısı 450’ye ulaştı.

 
Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamlayan ve sertifika almaya hak kazanan girişimciler, 50.000 TL hibe, 100.000 TL faizsiz kredi olmak üzere toplamda 150.000 TL destekten yararlanabilecekler.

136

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir