Cts. Eyl 25th, 2021

 

 sigara

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarda, çok sayıda gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.

 

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada şu bilgiler paylaşıldı:

“Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz görevlilerince kaçakçılık suçlarını önlemeye yönelik ilimiz genelinde yapılan çalışmalarda;

 

 

OLAY-1: Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz görevlilerince yapılan istihbarı çalışmalarda 28.12.2015 tarihinde çekici ve dorseli tırda yapılan kontrollerde meyve suyu kolilerinin içerisine gizlenmiş vaziyette çeşitli markalarda 100.210 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirilmiş ve el konulmuştur. Yakalanan gümrük kaçağı sigaralarla ilgili T.D hakkında 5607 SKM suçundan yasal işlem yapılmış, şüpheli şahıs 29.12.2015 günü Adli makamlara Mevcutlu olarak gönderilmiştir.

 

 

OLAY-2: Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz görevlilerince yapılan istihbari çalışmalarda bir araçta yapılan kontrollerde baharat ve hırdavat kutuları içerisine gizlenmiş vaziyette çeşitli markalarda 20.060 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirilmiş ve el konulmuştur. Yakalanan gümrük kaçağı sigaralarla ilgili H.K hakkında 5607 SKM suçundan yasal işlem yapılmıştır.

siga

 

Her iki yakalamada toplam 120.270 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirilmiştir.

 

 

Malatya Emniyet Müdürlüğü olarak İlimiz genelinde kaçakçılık olaylarına yönelik mücadelede halkımızın desteği her geçen gün daha da önem arz etmekle birlikte bu mücadele kapsamında yardımcı olmak isteyen herkesin 155 Polis İmdat hattı ile birlikte Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü hizmetlerinde kullanılmakta olan 0422 322 31 12 numaralı telefonu ile irtibat kurmaları hususu kamuoyunun bilgisine sunulur.” dendi.

120

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir