Cum. Eki 15th, 2021

Görgü

 

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Görgü (Cafana) köyündeki okulda ilkokul ve ortaokul öğrencileri, aynı binada eğitim öğretimi sürdürüyorlardı. Çevre köylerin çocuklarına da taşımalı sistemle hizmet veren okul binası, öğrenci yoğunluğuna artık cevap veremez durumda olduğundan aynı köye yeni bir ortaokul binası yapıldı.

Ortaokul öğrencileri, ikinci yarıyılda yeni okul binasına taşındılar. Yeni binada daha rahat çalışma ortamı bulacaklarını umut eden öğrenci ve öğretmenler, büyük hayal kırıklığı yaşadıklarını ifade ediyorlar.

Hava koşullarının olumsuzluğu, ısının bu kadar düşük olması, yeni binanın ısıtılamaması hayal kırıklığının yanı sıra hastalıkların da en önemli etkeni oldu.

 

görgü 2

İkinci yarıyılda yeni binaya taşınan Görgü Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri; eksilerde seyreden bu soğuk havada kaloriferlerinin yanmaması sebebiyle soğukla nasıl başa çıkabileceklerini bilememenin çaresizliğini yaşadıklarını ifade etmektedirler.

Hatta güneşi görünce, karla kaplı okul bahçesine çıkarak bahçede ders işlemeye çabaladıklarını, dışarının içeriden daha hallice olduğunu ifade etmekteler.

Yeşilyurt Kaymakamlığı özel kalemini arayarak sorunu ilettiklerini, sorunun bir an önce çözülmesini beklediklerini… Aksi halde tüm öğrenci ve öğretmenlerin hastalanacağından endişe ettiklerini ifade ediyorlar.

 

213

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir