Pts. Eki 18th, 2021

kdt07

 

VALİ KAMÇI, KİTAP DAĞITIM TÖRENİNE KATILDI

 

Vali Kamçı, Yeşilyurt Kaymakamlığ’nca hayata geçirilen SODES Projesi kapsamındaki “Yeşilyurt Kültür Sanat Yurdu Projesi” nin Kitap Dağıtım Törenine katıldı.

 

 

Törene katılmak üzere okula gelen Vali Kamçı’yı öğrenciler çiçeklerle karşıladı. Vali Kamçı, kendisini spor salonu önünde bekleyen öğrencilerle tek tek tokalaşarak sohbet etti. Öğrencilerin isteğini geri çevirmeyen Vali Kamçı, öğrencilerle fotoğraf çektirdi.

 

 

Yeşilyurt-Bostanbaşı Mahallesinde yer alan Recai Kutan Ortaokulunda düzenlenen törende, Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Yeşilyurt İlçe Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Yazar Vehbi Vakkasoğlu, İlçede yer alan çeşitli okulların Müdürü, Öğretmen ve Öğrencileri de yer aldı.

 

 

Kitap Dağıtım Töreninde konuşan İlçe Kaymakamı Babahanoğlu, “Yeşilyurt Kültür Sanat Yurdu Projesi” kapsamında 23 yazarın İlçeye davet edilerek en az üç okulda eğitim ve öğretim gören öğrencilerle buluşarak onlara okuma alışkanlığını aşılamak, yazma kültürü olan öğrencilere de düşünme ve fikir üretme yetisini de kazandırmak amacıyla bu projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. 23 yazara ait 50 Farklı Kitabın yer aldığını toplam 13.050 Adet kitabın alındığını ve okullara bir kısmın dağıtıldığını ve dağıtılmaya da devam edildiğini belirtti.

 

 

Kaymakam Babahanoğlu, bu gün de Recai Kutan Ortaokulu konferans salonunda yazar Vakkasoğlu’nun katılımı ile kitap dağıtım töreni düzenlendiğini dile getirdi.

 

 

Vali Kamçı, temsili olarak Recai Kutan Ortaokulu Müdürü Faik Atabay ve okul öğrencilerine temsili olarak kitap verdi. Daha sonra Kaymakam Babahanoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Tatlı ve Yazar Vakkasoğlu’da, İlçede yer alan çeşitli okulların Müdürleri ve Öğrencilerine temsili olarak kitap verdi.

 

 

Yazar Vakkasoğlu, bir kitabını imzalayarak Vali Kamçı’ya hediye etti. Vali Kamçı tören sonrası okulda incelemelerde bulunarak yetkililerden okul, öğretmen ve öğrenciler ile, öğrencilerin başarı durumu hakkında bilgiler aldı.

 

 

Vali Kamçı, ziyaretin ardından okul yöneticileri, öğretmen ve öğrencilere başarılarak dileyerek buradan ayrıldı.

110

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir