Sal. Eyl 28th, 2021
????????????????????????????????????
 

 

 

Vali Kamçı, Kurban Bayramının ikinci günü Pötürge ilçesinde cami açılışına katıldı.

 

Pötürge ilçesi Tepehan – Çaygören Mahallesinde yapımına geçen yıl başlanan ve bu yıl ibadete hazır hale getirilen caminin açılışına katıldı.

 

????????????????????????????????????
 

İstanbul’da bulunan Pötürgeli işadamları Hasan, Mehmet Nuri ve Derviş Beyhan tarafından 2014 yılında temeli atılarak yaptırılmaya başlanan cami ve sosyal tesislerin açılışı Vali Süleyman Kamçı’nın katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Açılışa Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Pötürge İlçe Kaymakamı Osman Doğramacı, Pötürge İlçe Belediye Başkanı Mehmet Polat, Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Mustafa Şahin, Bülent Tüfenkçi, Nurettin Yaşar, Pötürge İlçe Müftüsü Mehmet Arslaner, Beyhan ailesi, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

????????????????????????????????????
 

Açılış öncesi Mastöb İstanbul-Esenler Şube Başkanı Aziz Damar, Pötürge Belediye Başkanı Polat ve Büyükşehir Belediye Başkanı Çakır birer konuşma yaptı. İlçe Müftüsü Arslaner’in duası sonrasında Vali Kamçı ve beraberindekiler hayırlı olması temennisi ile açılışı gerçekleştirdiler.

 

????????????????????????????????????
 

Cuma namazını müteakiben vatandaşlarla bir süre sohbet eden ve onlarla bayramlaşan Vali kamçı caminin yapımında katkısı olan ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Açılışa gelen çocuklarla da görüşen Vali Kamçı, çocuklara bayram hediyesi olarak oyuncak dağıttı.

113

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir