Paz. Eki 24th, 2021

DSC_0027

VALİ KAMÇI İLÇE MÜFTÜLER TOPLANTISINA KATILDI

 

Malatya İl Müftülüğüne bağlı ilçe müftüleri Ağustos ayı toplantısı Vali Kamçı’nın da katılımı ile gerçekleştirdi.

 

İl Müftüsü Ümit Çimen’in başkanlığında her ay düzenli olarak gerçekleştirilen ilçe Müftüleri toplantısı bu kez Vali Kamçı’nın da katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda İl Müftülüğünden sorumlu Vali Yardımcısı A. Kadir Duran ile birlikte İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal’ da hazır bulundu.

DSC_0018

İl Merkezinde gerçekleştirilen yemekli toplantıda İl ve İlçe Müftülüklerince yürütülen hizmetlerin daha etkin ve verimli bir şekilde yapılabilmesinin sağlanması, mevzuatla ilgili genel konuların istişare edilmesi, hizmetlerde metot ve görüş birliğinin sağlanması, vaaz, irşat ve rehberlik faaliyetlerinin düzenlenmesi, camilerde yapılacak programlarla ilgili görüş alış verişinde bulunuldu. Ayrıca cami ve Kur’an kurslarında yürütülen hizmetlerle ilgili yapılan denetim, vatandaşlara yönelik sosyal çalışmaların planlanması ve yapılan faaliyetlerin sonuçlarının değerlendirilmesi gibi konularda görüşüldü.

 

Ayrıca ülkelerindeki iç savaş sebebiyle ülkelerini terk ederek Malatya Beydağı Konaklama Tesislerinde barınan Suriyeli mültecilere yönelik yürütülen din hizmetleri, eğitim hizmetleri, yayın hizmetleri, yardım hizmetleri ve tercümanlık hizmetleri gibi hizmetler konusunda da değerlendirilmelerde bulunuldu.

DSC_0023

Toplantının sonunda İl Müftülüğü personelinin ülkemizin birlik ve bütünlüğünün korunup kollanması ile milletimizin huzur ve güvenliği noktasında ne gibi faaliyetlerde bulunabileceği konusunda da görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Vali Kamçı, toplantıya katılan müftülere teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

 

110

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir