Sal. Oca 18th, 2022

 

 

Vali Aydın Baruş Battalgazi ilçemizde yapımı devam eden deprem konutlarını ve bu konutların ulaşımını sağlayacak olan bağlantı yollarını inceledi.

24 Ocak depreminin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekipleri tarafından binalarında hasar bulunan vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi amacıyla deprem konutları inşa edilmeye başlandı. TOKİ Başkanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Battalgazi ilçesi Orduzu Mahallesi Gelincik Tepe mevkiinde yapılan ve yakında hak sahiplerine teslim edilecek olan 3 bin konut bulunan Gelincik Tepe TOKİ Konutlarını ve bu konutların ulaşımını sağlayan bağlantı yollarını inceleyen Vali Aydın Baruş, burada TOKİ yetkililerinden bilgiler aldı.

 

Ardından Eski Malatya’da hak sahibi vatandaşlar için ihale edilen ve yapımı devam eden TOKİ Konutlarını inceleyen Vali Aydın Baruş, yetkililere inşaatın en kısa sürede bitirilerek vatandaşlara teslim edilmesi hususunda gerekenin ivedilikle yapılması talimatını verdi.

 

TOKİ yetkilileri ise konutların bitme aşamasında olduğunu, bağlantı yollarının da kısa sürede tamamlanacağını belirttiler.

157

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir