Sal. Oca 18th, 2022

 

Vali Aydın Baruş, 2020 yılının son saatlerinde Sevgi Evlerindeki çocukları, 2020 yılının ilk bebeklerini, vatandaşların huzurlu ve güvenli bir şekilde yeni yıla girmesi için görev başında bulunan Emniyet, Jandarma karakol ve uygulama noktalarına ve 112 Komuta Merkezi personeline moral ziyaretinde bulundu.

UYGULAMA NOKTALARI ve KARAKOLLAR ZİYARET EDİLDİ

 

Vali Aydın Baruş, İl Jandarma Komutanı Albay Necmi İnce ve İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren ile birlikte 2020 yılının son gününde ilk olarak Beydağı Polis Merkez Amirliği ve Battalgazi İlçe Jandarma Karakolunu ziyaret ederek personelin yeni yılını kutladı, görevlerinde başarılar diledi. 2020 yılının önce deprem sonra da pandemi nedeniyle zor geçtiğini belirten Vali Baruş, “Vatandaşın huzur ve güvenini sizler tahsis ediyorsunuz, sizlerin varlığı ile milletimiz evlerinde güven içinde yaşıyor. Yeni yılın sizlere ve ailelerinize hayırlar getirmesini diliyorum” diyerek Jandarma ve Emniyet güçlerinin yeni yılını kutladı.

Daha sonra Çelikhan ve Yazıhan yolu uygulama noktasını ziyaret eden Vali Aydın Baruş, yol kontrolü sırasında bekleyen yolcu otobüsündeki yolcuların yeni yılını kutlayarak hayırlı yolculuklar diledi. Pandemi nedeniyle yolcuların dikkatli olmasını isteyen Vali Aydın Baruş, “Gerek yolculuk sırasında gerekse de molalarda dikkatli olalım, hastalığı kapmamak ve ailelerimize bulaştırmamak lütfen hassasiyetli davranalım” dedi ayrıca uygulamada görevli personelin yeni yılını kutlayıp onlarla bir süre sohbet edip görevlerinde başarılar diledi.

112 KOMUTA KONTROL MERKEZİ ZİYARET EDİLDİ

 

Malatya Valisi Aydın Baruş, yılın son gününde halkın acil durumlarda ilk yardımına koşan 112 Komuta Kontrol Merkezini ziyaret etti. Vali Baruş’a ziyarette İl Jandarma Komutanı Albay Necmi İnce, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren ve İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli eşlik ettiler. Burada çalışan personelin yeni yılını kutlayan ve yapmış oldukları zorlu görevde kolaylıklar dileyen Vali Baruş; 112 çalışanlarının sorunlarını dinledi.

SEVGİ EVLERİ ZİYARET EDİLDİ

 

Vali Aydın Baruş ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Rasim Bulut, Sevgi Evlerinde kalan çocukları ziyaret ederek bir süre onlarla sohbet etti. Onların dileklerini dinleyen Vali Baruş, yeni yıllarını kutlayarak buradan ayrıldı.

YENİ YILIN İLK BEBEKLERİ ZİYARET EDİLDİ

 

Vali Aydın Baruş, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İl Jandarma Komutanı Albay Necmi İnce, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren ve İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli ile 2021 yılının ilk bebeklerini ziyaret ederek ailelerine göz aydınlığı dilediler.

187

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir