Cts. Eki 16th, 2021

DSC_7204

 

GÜRKAN: ŞİRE PAZARI İÇİN YENİ YER ARIYORUZ

 

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi İlçe Emniyet Müdürü Murat Gülmüş ve Malatya Ticaret Borsası Başkanı Gürsel Özbey Şire Pazarı’nda esnafları gezerek sorunları yerinde dinlediler.

 

Malatya Şire Pazarı esnafıyla birlikte Şire Pazarını gezerek esnafların güvenlik, altyapı ve sağlık sorunlarını dinleyen Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Battalgazi ilçe Emniyet Müdürü Murat Gülmüş, sorunları çözmek adına belediye olarak ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

DSC_7178

 

Ticaret Odası Başkanı Gürsel Özbey: “Battalgazi Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a, sorunlarımızı ne zaman belirtsek anında müdahale etmekte ve sorunlara çözüm bulma adına ellerinden geleni yapmaktadır. Şire Pazarının altyapı ve güvenlik sorunlarının olduğunu ve bugünde İlçe Emniyet Müdürümüzle birlikte gelerek sorunumuza çözüm bulma yolunda bizleri ziyaret etmelerinden ötürü esnaf ve borsa olarak teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise şire pazarında yaptığı açıklamada: “Biz belediye başkanı olmadan önce de, sivil toplum örgütleri, meslek örgütleri ve odalarla birlikte şehri değerleriyle yönetme olgusu içine dayanan bir yönetim anlayışı içerisinde hareket ettik, etmeye de devam edeceğiz. Geçtiğimiz günlerde eski şire pazarını gezdik. Bugün de içinde bulunduğumuz şire pazarını ve esnaflarımızın sorunlarını dinlemek adına buradayız.

 

Borsa başkanımızın da belirttiği bazı sorun ve sıkıntıları gördük. Gerekli notlar alındı. İmardan sorumlu başkan yardımcımız da şu anda burada. Battalgazi tarafından 100 dönümlük bir alan bulabilirsek şire pazarı esnafıyla da ortak bir istişare neticesinde Buğday Pazarı ve Şire Pazarını Malatya’ya yakışır sosyal donatı alanlarıyla birlikte esnafımıza uygun mekânları oluşturmak kaydıyla, Büyükşehir ile de ortak çalışma sonrası oraya taşıyabiliriz.

 

Buradaki sıkıntıları sorunları Büyükşehir Belediyesi’yle istişare ederek yer bulunduktan sonra taşıma noktasındaki aşamaya geleceğiz. Neticede bu yıl esnafımızın ve çiftçimizin yüzü güldü. Kaysımızın belli bir fiyat endeksi aralığına girdiğini gördük. Hep birlikte el ele vererek daha güzel bir pazarda buluşmak ümidiyle. Esnafımızın göstermiş olduğu ilgiden dolayı da sonsuz teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

208

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir