Cum. Eki 15th, 2021

 

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Battalgazi Belediyesi tarafından hazırlanan ancak hava şartlarının elverişsiz olması nedeniyle ertelenen kutlama etkinliği 30 Nisan 2015 Perşembe günü Şemsiye Sokakta gerçekleştirildi. Kutlama etkinliği yoğun ilgi gördü. 

 

 

Battalgazi Belediyesi tarafından düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları halkın ve çocukların yoğun katılımı ile kutlandı. Renkli görüntülerin oluştuğu kutlamaların Ev sahipliğini Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan yaptı. Etkinliğe, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, bazı kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin yanı sıra, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 

 

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına çocukların yoğun katılımına oldukça sevindiğini belirten Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, en kötü günümüzün bu şekilde mutlu geçmesi temennisinde bulundu. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan etmesine dikkat çeken Başkan Gürkan, “ 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarını olumsuz hava şartları nedeniyle bugüne erteledik. Yoğun katılımınızdan dolayı teşekkür ederim. Bu bayram dolayısıyla oluşan en kötü günümüzün böyle olmasını diliyorum dedi. Gürkan," Malatya'da güzel bir ilkbaharda güzel bir bayram kutlaması yapıyoruz. Buradaki çocuklarımızın sevinci ve coşkusu milletimizin milli tarihimize vermiş olduğu değeri en güzel tezahürünü Şemsiye Sokak’ta binlerce çocuklarımızın en güzel görsellerini görüyoruz. Hepinize hoş geldiniz diyorum. Bayramınız kutlu olsun. Daha nice Egemenlik ve Çocuk bayramınızı egemen bir millet olarak devam etmenizi diliyorum. Ülkemiz üzerinden uğraşmak isteyenler gerek iç ,gerek dış mahfiller buradaki tabloyu göreceklerdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dünya 'da ilk ve tek olarak çocuklarımıza armağan etmiş olduğu, Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramını coşku ve sevinç içerisinde kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. “şeklinde konuştu.

 

Etkinliğimize katılarak desteklerini veren Ak Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ve il teşkilatına teşekkür ediyorum" dedi. 

 

ŞEMSİYE SOKAK, BU KEZ ÇOCUKLARLA RENKLENDİ

 

 

Battalgazi Belediyesi tarafından organize edilen Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına Yetiştirme Yurdunda kalan çocuklar, ilimizde bulunan Suriyeli ailelerin çocukları, çeşitli anaokullarında okuyan çocuklar, Taştepe, Yeşiltepe, Kiltepe, Orduzu, Başharık, Hatunsuyu, Eskimalatya gibi mahallelerden gelen çocuklarla kutlama etkinlikleri renklendi.

 

 

Kutlama etkinliklerinde çocuklar, basketbol, ip atlama, futbol, develeme, balon, tahterevalli, bilye, oklama, seksek, çuval oyunu, yumurta, halat çekme, satranç, yapboz oyunları oynayarak renkli görüntülerin yaşanmasına neden oldu. Kutlama etkinliklerine Niyazi Mısri Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri de bilye ve topaç oyunlarıyla destek verdi. 

 

 

Alanda gönüllerince eğlenen çocuklar, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı

 

Ahmet Çakır tarafından Türk Bayrağı, Kervansaray, Ulu Cami, Şemsiye Sokak yapbozları, şapka, pamuk şeker, balon gibi hediyeler verdi.  

159

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir