Sal. Eyl 28th, 2021

MALATYA HASRETİ, MUĞLA’DA YENİ BİR DERNEK KURDURMUŞ

 

Muğla’daki “Malatyalılar Kültür Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği” yönetim kurulu, Malatya’da basın çalışanlarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Muğla ve ilçelerinde yaşayan Malatyalıların yoğun isteği üzerine Muğla’nın Marmaris ilçesinde sekiz ay önce kurulan derneği, kurumsal kimliğe kavuşturmak istediklerini söyleyen derneğin Basın Sözcüsü Tekin Sever; çevre illerdeki Malatyalılar dernekleriyle de iletişim halinde olduklarını belirtti.

Muğla’daki “Malatyalılar Kültür Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği” Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Özbey de kurumsallaşmayı amaçladıklarını… Malatya kültürü ile Muğla kültürünü kaynaştırmayı önemsediklerini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Muğla’daki Malatyalıların sosyal kültürel ihtiyaçlarına karşılık bulması için 2010 yılının Aralık ayında kurulmuş genç bir dernek bizimki. Muğla’da, Marmaris’te, Bodrum’da yaşayan üyelerimiz var. Üyelerimizin katkılarıyla şimdilik iki öğrenciye burs veriyoruz. Öğrenci burslarımızı, süreç içerisinde çoğaltmak istiyoruz. Sağlık alanında hizmetlerimiz var. Derneğimiz, ihtiyaçtan doğdu. Çalışmalarımızla takdir kazanıyoruz.

Malatyalı olduğumuz kadar Muğlalıyız da. Ama yaşadığımız yerdeki yeşili Malatya’da görememek bizleri üzüyor. Kel dağlarımız yeşile hasret. Muğla’da mantar toplamaya giden herkes, orman müdürlüğüne uğrar. Birkaç fidanla gider mantar toplamaya. Fidanları da diker. Bu örnekteki gibi Malatya’nın yeşillenmesi için hep birlikte çaba göstermeye hazırız.

22 Ekim’de planladığımız etkinliğimizi, fedakârlık yaparak mayıs ayına erteledik. Malatya’ya yıllardır gelemeyen, Malatya özlemi duyan insanlarımızı 7-8 Mayıs 2012 tarihlerinde Malatya ile kavuşturabileceğimiz bir gezi planlıyoruz.

Turizm beldesi oluşundan dolayı çok güçlü hemşerilerimiz var. Bu güç ve dayanışma, Malatya’ya neden dönmesin? Bu bağlamda basının önerilerini ve desteğini bekliyoruz.” şeklinde düşüncelerini basın aracılığıyla Malatya halkı ile de paylaştılar.

 

Sultan KILIÇ   sultankilic44@hotmail.com

  

140

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir