Çar. Eyl 22nd, 2021

ahmethakan

 

Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman, evinin önünde dört kişinin saldırısına uğrayan Gazeteci Ahmet Hakan’a yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirterek “Bu çirkin saldırı basın özgürlüğünü hedef almıştır, kınıyoruz.” dedi.

 

Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkan Vekili ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu üyesi Haydar Karaduman, basın özgürlüğünü yok etmeye yönelik saldırıların arttığına işaret ederek “Gazeteci Ahmet Hakan’a yönelik saldırı, basın ve düşünceyi ifade özgürlüğünü hedef aldığı açıktır. Bu nedenle meslektaşımıza geçmiş olsun diliyoruz.

 

Bu saldırı, aynı zamanda basın özgürlüğünü hedef aldığı için İçişleri Bakanlığı’nı görevini yapmaya ve saldırıyı yapanlar hakkında gerekli işlemlerin yapılmasını bekliyoruz. Basın özgürlüğü, sadece basın kuruluşlarının ya da gazetecilerin özgürlüğü demek değildir. Bu bağlamda basın özgürlüğü, halkın haber alma özgürlüğüdür ve demokrasinin vazgeçilmez unsurudur. Basın mensuplarına yönelik saldırılar da halkın haber alma özgürlüğüne yönelik saldırılardır.

?????????????????????????????????????????
 

Meslektaşlarımızın yazdıkları yazılar, yorumlar ve haberler nedeniyle saldırıya uğraması asla kabul edilemez. Bu tür saldırılar, basın mensuplarını ve bağlı kuruluşlarını yıldırmaz, aksine daha da birleştirir. Bu saldırılar hiç kimseye de bir şey kazandırmaz. Halkın haber alması için kamu görevi gören basın mensuplarına yönelik her türlü şiddet, baskı ve tehditleri kınayarak, Ahmet Hakan’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.” şeklinde konuştu.

 

 

 

107

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir