Sal. Eki 20th, 2020

 

1985 Yılında Sekizinci Cumhurbaşkanı Sayın Turgut Özal ‘ın Onursal Başkanlığında kurulan Malatya Eğitim Vakfı, ülke genelinde ekonomik durumu iyi olmayan bugüne kadar 20 bin öğrenciye burs vererek eğitimlerini tamamlamalarını sağlamıştır.

 

İstanbul’daki genel merkezinde faaliyet gösteren vakfın, Ankara ve Malatya’da şubeleri bulunmaktadır.

 

Malatya Eğitim Vakfı burs hizmetlerinin haricinde iktisadi faaliyetleri olarak İstanbul Şişli de 60 yatak kapasiteli Kız Öğrenci Yurdu faaliyetini sürdürmektedir.

 

Yine bugüne kadar MEV Üyesi Hayırsever Malatyalı işadamlarımız tarafından İlimizde 33 yıl içerisinde 4 Anaokulu, 27 ilkokul, 11 Lise ve Öğrenci Yurdu, 14 Sağlık Kurumu, 11 Hayır Kurumu yaptırılarak hizmete sunulmuştur.

 

Malatya Eğitim Vakfı Malatya Şubesi Başkanlığını 15 yıl başarıyla sürdüren Sayın Necdet Narin in görevinden ayrılması ve yönetim kurulu üyelerinden bazı isimlerin görevlerinin değişmesi veya il dışında görev almaları nedeniyle yeni yönetim ve denetim kurulu oluşturulmuştur.

 

MEV Malatya Şubesi olarak oluşturulan yeni yönetim ve denetim kurulu şu isimlerden oluşmuştur.

 

MEV Malatya Şb. Başkanı Naim Kaysıcı

 

Bşk. Yrd. Arif Aslan

 

Yönetim Kurulu Üyeleri

 

Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Prof.Dr.Yaşar Bayındır, Ali İnan, Aytunç Narin, Behçet Aksoğan, Hüseyin Solmaz, Erkan Erol, Yunus Gök, Sevgi Eraslan, Öczan Duman, Umut Türk,

 

Denetleme Kurulu

 

Hüseyin Algül, İbrahim Halil Kılıç

 

Yeni Yönetim Kurulu ile yapılan ilk toplantı da Başkan Naim Kaysıcı hedeflerinin geçtiğimiz yıllarda ilimizde ki üniversite öğrencilerine verilen burs sayısını artırmak daha fazla öğrenciye burs sağlamak bunun içinde MEV Malatya Şubesi bünyesindeki MEV Kadın Kolları ve Genç MEV üyeleri ile birlikte sosyal ve iktisadi projeler üreterek hem Vakfın amaçlarını tanıtacak hem de öğrencilerimize burs olarak daha fazla imkanlar sağlayacağız dedi.

 

 

 

Necdet Narin’den anlamlı mesaj:

 

“1985 yılında 8. Cumhurbaşkanı Sayın Turgut Özal’ın onursal başkanlığında kurulan 15 yıla yakın hizmet ettiğim mütevelli üyesi olduğum Malatya Eğitim Vakfının Şube Başkanlığından ayrılmış bulunuyorum.

 

Gururla hizmet etmek imkânını bana lütfeden beraber çalıştığım genel başkanlarıma teşekkür ediyorum. Genel başkanlarım İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Sayın Prof. Dr. Mesut Parlak hocama, Milli Eğitim ve Spor eski Bakanı Sayın Metin Emiroğlu’na, iş adamı Sayın Şaban Taçyıldız ‘a, Bakırköy Belediye eski Başkanı Sayın Naci Ekşi’ye, Genel Başkanlık görevini yürüten TBMM Başkanı Başdanışmanı Sayın İsmet Elgül ‘e ve İstanbul Yönetim kuruluna, Ankara Yönetim kuruluna ve Malatya şubesinde beraber yola çıktığım özveri ile çalışan ve desteklerini esirgemeyen çok değerli yönetim kurulu arkadaşlarıma, görev dönemimde kurduğumuz kadın kolları ve gençlik kollarının sevgili başkanları ve yönetim kurulu üyelerine çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

 

Çok değerli kamu kurum ve kuruluşları ile STK ‘nın çok değerli başkanlarına ve kıymetli basın mensubu arkadaşlarıma verdikleri desteklerinden dolayı teşekkürlerimi sunarım. Eğitime gönül vermiş hayırsever hemşerilerimizin katkılarıyla maddi imkândan yoksun üniversite öğrencilerine burs sağlayan bütün Malatyalı dostlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

 

Saygı ve sevgilerimle…”

104

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir