Çar. Ara 1st, 2021

Enver Kiraz

 

Malatya CHP il teşkilatından yapılan basın açıklamasıyla partiye iftira atanlar hakkında hukuki sürecin başlatılacağı belirtilerek şu açıklama dile getirilmiştir:

 

“ZORUNLU AÇIKLAMA

 

 

 

Basın yayın kuruluşlarına Cumali Fırat isimli kişi tarafından gönderilen yazıya istinaden zorunlu olarak açıklama yapılması ihtiyacı doğmuş olup aşağıda konuyla ilgili değerlendirmeler yer almaktadır.

 

Bu açıklama bilgilendirme amacıyla tarafınıza gönderilmiştir.

 

Yoğun iş temposu arasında sizleri bu konuyla meşgul ettiğimiz için özür dileriz.

 

Parti sekreterimize ve dolayısıyla partimize yönelik çirkin itiraflara bazı basın mensuplarının alet olmasını da üzüntüyle karşıladığımızın bilinmesini isteriz.

 

 İl Sekreteri Derya Fırat; 

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 2013 Aralık ayından itibaren sekreter olarak çalışmaktayım. Cumali Fırat benim eşim olup, kendisiyle boşanma sürecindeyiz. Boşanmayı içine sindiremediği için, işten çıkarılarak mağdur edilmemi sağlamak amacıyla bugüne kadar türlü yollara başvurmuştur. İl yöneticilerimize de işten çıkarılmam için sürekli tacizlerde bulunmakta, telefonlarla bu talebini iletmektedir. Boşanma sürecinde olduğum eşim, türlü iftiralarla aile hayatımızı parti işlerine alet etmektedir.

 

2013 Yılı Aralık ayından beri kesintisiz bir şekilde sigortalı olarak çalışmaktayım. Ekte tarafınıza gönderilen bordoda da görüleceği üzere 27 aydır sürekli sigortam yatırılmakta olup, işsizlik sigortasından yararlanmak için sigortamın kesildiği iddiaları yalandır. Parti makbuzları, para çekimi gibi işlerle kesinlikle ilgim yoktur. Para ile ilgili işlemler parti saymanı tarafından yapılmaktadır. Sekreter olarak bu işlemleri benim yapmam imkânsızdır. Gülbahar Aydeniz’in ailesine gönderilen paradan benim almam ise akılla izah edilecek değildir. Ailelere gönderilen yardım paraları partimiz üzerinden değil, direk ailelerin hesabına yatırılmış olup, ailelerin dışında değil ben hiç kimse bu parayı çekemez. İddiaların tamamı asılsız olup, Cumali Fırat ile ilgili ayrıca suç duyurusunda bulunacağımın bilinmesini isterim. Boşanma aşamasındaki bir kadın olarak, eşim tarafından sürekli tehdit edilmekteyim. Mağduriyet yaşamaktayım. Özel hayatımın sizleri meşgul etmesinden dolayı da özür dilerim.”

 

Salih Aydeniz;

 

Ankara Katliamı’nda hayatını kaybeden Gülbahar Aydeniz’in Babası Salih Aydeniz; “Katliamda yaşamını yitiren kızım için gönderilen bir miktar yardım parası direk kendi banka hesabıma IBAN numarası üzerinden yatırılmış olup, parayı kendim çektim. Parti sekreterinin bu para çekilmesinde hiçbir tasarrufu yoktur. Para hesabıma gelmiş olup, sekreterin o paradan bir miktarı aldığı iddiaları gerçek dışıdır”

 

İl Saymanı Hüseyin Bilgen;

 

“Siyasi partiler yasası ve parti tüzüğümüze göre para çekme işlemleri İl sekreteri, İl saymanı ve İl Başkanının en az ikisinin imzası ile gerçekleştirilmektedir. Ödemeler ve harcamalar il başkanının talimatı ile sayman tarafından yapılmaktadır. Talimatla para çekilirken de 2 imzalı talimat bankaya gönderilmekte,  para çekilmesi esnasında İl Başkanımız ve sayman aranarak para çekimi için onay istenmektedir. Dolayısıyla kimsenin adına imza atılarak para çekilmesi mümkün değildir. Banka telefon kayıtlarından da bu çok net görülebilir. Makbuzlar tarafımızca kesilmekte olup, parti hesaplarımızda tek kuruşluk bir açık yoktur. Partimizin her konuda olduğu gibi maddi konulardaki titizliği herkes tarafından çok iyi bilinmektedir.

 

Hiçbir belge olmadan, suçlanan kişinin tek bir cümle görüşü bile alınmadan, asılsız iddiaları haber yapan sözde bir internet haber sitesini, partimizi kamuoyunda tartışılır kılıp itibarsızlaştırmaya çalıştığı için kınıyoruz. Malatya basının ismini de karalayan, küçük bir araştırmadan bile aciz, taraflarına gönderilen imzasız bir açıklamayı hiçbir araştırma gereği bile duymadan haberleştiren ilgili internet sitesi hakkında hukuki süreç başlatacağımızın bilinmesini isteriz.

 

Ayrıca, sadece partimize zarar vermek için internet sitesinin haberini paylaşan kişilere de acıdığımızı belirtmek isteriz.”

125

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir