Sal. Eki 27th, 2020

 

 

Malatya Çağdaş Avukatlar Derneği Yönetim Kurulu, 24.12.2017 tarihinde Olağan Genel Kurulu’nu yaparak yeni yönetim kadrosunu belirlediğini kamuoyuna duyurdu.

 

Malatya Çağdaş Avukatlar Derneği Yönetim Kurulu’nun basın açıklaması şöyle:

 

“Malatya Çağdaş Avukatlar Derneği; eşitlik ve özgürlükten yana olan ve hukukun üstünlüğüne, adalete, insan hak ve özgürlüklerine, çoğulcu demokrasiye, demokratik cumhuriyete inanan ve bu anlayışa yürekten bağlılık gösteren Avukatlarca 2010 yılında kurulan bir sivil toplum örgütüdür.

 

Başta kadın ve çocuk hakları olmak üzere; çevre, düşünce ve örgütlenme hakkına aykırı uygulama ve düzenlemelerin karşısında mücadele etmek derneğimizin temel amaçlarındandır.

 

Derneğimiz hukukun temel ilkelerine olan bağlılıkla ülke ve toplum sorunlarının hukuk ve adalet içerisinde çözülmesi için adım atacak olan sivil toplum örgütleri ile birlikte hareket etmeyi de ilke olarak kabul etmektedir. Bu anlamda başta yaşam hakkı olmak üzere düşünce, inanç, kültür, eğitim, sağlık, örgütlenme gibi hak ve özgürlüklere sahip olma ve onlardan yararlanma için verilecek olan mücadelede yer alacağımızı değerli kamuoyunun bilgisine sunmak isteriz.

 

Belirtmiş olduğumuz ilke ve düşünceler ışığında 24.12.2017 tarihinde Olağan Genel Kurulu’nu yapan derneğimiz:

 

Av. Ayla TUNÇDEMİR (Başkan),

Av. Osman AKYOL (Başkan Yardımcısı),

Av. Ömür PEHLİVAN (Genel Sekreter),

Av. Hüseyin Cem GÜNEY (Sayman),

Av. Yasemin HAMAMCI,

Av. Ayten DEMİRTAŞ ve

Av. Ercan KISACIK ‘tan oluşan yeni yönetim kurulu ile çalışmalarına başlamıştır.

Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunulur. 08.02.2018”

 

129

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir