Sal. Eyl 21st, 2021

enver

Malatya Barosu Başkanı Avukat Enver Han, bir basın açıklamasıyla Ankara Barış Mitingine katılan insanlara karşı düzenlenen bombalı terör eylemini kınadı. Baro Başkanı Han, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin öncülüğünde “Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi” sloganıyla Ankara’da düzenlenen Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi, bombalı bir saldırının hedefi oldu.

10 Ekim 2015 Cumartesi günü Ankara Tren Garı önünde meydana gelen canlı bomba saldırısında 97 kişinin yaşamını yitirdiği ve 246 kişinin de yaralı olduğu bombalı saldırı, Cumhuriyet tarihinde yaşanan en kanlı terör eylemi olarak tarihe geçecektir.

 

Ülkemizin birlik ve beraberliğini, demokrasinin sağlıklı yürüyebilmesini hedef alan, insanlarımızı katleden terör eylemiyle karşı karşıya bulunuyoruz.

 

Ülkemizin içinde bulunduğu kaotik ortamdan biran önce çıkması dileğimizdir. Bu konuda tüm siyasi partilere görev düşmektedir. Bu ortamdan çıkmanın ilacı demokrasi, insan hakları ve özgürlüklerden geçmektedir. Ülkemiz bireylerinin şapkasını önüne koyarak akli selim düşünmekten başka çarelerinin olmadıklarını bilmeleri gerekir.

 

Miting düzeninde güvenlik zafiyetin olup olmadığının biran evvel araştırılıp ortaya çıkartılmalıdır. Güvenlik zafiyetinin varlığı halinde ise yetkililerin hukuk önünde hesap vermeleri gerekmektedir.

 

Bedeli ağır olan, kaybımızın ağır olduğu bu karanlık terör saldırısında yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet; ailelerine, yakınlarına ve tüm yurttaşlarımıza başsağlığı diliyoruz. Yaralılara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

 

 

 

 

89

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir