Sal. Eyl 28th, 2021

barış aytek

 

Malatya Baro Başkanı Avukat Enver Han, Şırnak Güçlükonak’ta hayatının baharında şehit olan 21 yaşındaki Barış Aybek’e Allah’tan rahmet diledi. Han, “Ailelerimizin ocaklarına düşen son ateş olsun” dedi.

 

Malatya Baro Başkanı Avukat Enver Han, Şırnak Güçlükonak’ta şehit düşen Malatya’nın evladı 1994 – 4 tertip olduğu ve tezkeresi ne sayılı günler kalan 21 yaşındaki Barış Aybek’e Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve tüm Malatya ve Türkiye’ye başsağlığı diledi.

enver

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Baro Başkanı Han, ülkenin çok kritik günlerden geçtiğini, her gün şehit haberlerinin veya çatışma haberlerinin gelmeye başladığını anımsatarak: “Hukukun, demokrasinin ve barışın hem ülkemize ve bölgemize egemen olması için hem sorumluluk sahibi kişilerin hem siyasilerin hem de tüm vatandaşların birlik ve kardeşlik duyguları içinde hareket etmesi gerekiyor.

 

Son günlerde ülkemiz üzerindeki kara bulutlar dolaşıyor. Kara bulutları, ancak birlik ve dirlik içinde dağıtabiliriz. Bunun için başta sorumluluk sahibi kişiler başta olmak üzere herkesin sorumluluk bilinci içinde hareket etmesi gerekiyor. Malatya Barosu olarak Malatya’nın evladı olan şehidimiz Barış Aybek’e ve diğer tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, ateş düşen acılı ailelerimize, yakınlarına, sevenlerine, tüm Malatya ve ülke vatandaşlarımıza başsağlığı dileriz.” ifadelerini kaydetti.

148

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir