Sal. Eyl 28th, 2021

 

Malatya Akçadağ Levent Vadisinde 11-14 Haziran tarihleri arasında düzenlenen ve 4 gün boyunca yaklaşık 1450-1550 civarında kişi ziyaret ettiği, 280 civarında fotoğrafçının kamp alanında çadırlarda konakladığı MAFSAD tarafından düzenlenen ve birçok kurum ve STK tarafından desteklenen Uluslararası Malatya Fotokamp’ta Türk Kızılayı Malatya Şube Başkanlığı; Türkiye'nin dört bir yanından gelen ve yine yurtdışından kampa katılan fotoğrafçılar sanatçıları, motosiklet ve bisiklet grupları ile dağcılık kulübü üyelerine sabah kahvaltısı olarak çorba ikramında bulunuldu.

Ayrıca kamp misafirlerinden kan bağışı da alan Kızılay ekipleri Kızılay Ankara Şube Başkanlığı tarafından hazırlanan ikramlık Kızılay lokumlarından da dağıtarak misafirlerle yakından ilgilendiler.

 

Dağıtımlarda Kızılay Yönetim Kurulu üyeleri Ramazan Soylu, Sefa Yaşar ve Güneybatı Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Osman Özgül eşlik ettiler.

 

Dağıtımda söz alan Türk Kızılayı Malatya Şube Başkanı Av. M. Umut Yalçın, Levent Kanyonu ve Malatya'nın tanıtımı için yapılan bu etkinliğe tüm kurumların destek olması gerektiğini düşünmekteyiz ayrıca Kızılay'ın hayatın her alanında olduğunu da burada görmüş olduk. MAFSAD ekibi Kızılay'ın Malatya'daki önemli destekçilerinden olup her zaman yanımızda olan MAFSAD ekibini ve değerli başkanları İnan Orhan'ı yalnız bırakmanın tarafımızca kabul edilemeyeceğini düşünmekteyiz. Kenti daha yaşanılacak bir yer haline getirmek için tüm kurumların el ele vermeleri gerekmektedir. Bu sebeple de Malatya ve Levent Kanyonu'nun tanıtımı için çok önem arz eden bu kamp için MAFSAD ailesini kutlarız.

 

Söz alan MAFSAD Başkanı İnan Orhan, ilkini düzenledikleri uluslararası foto kampta Kızılay’ı ve diğer tüm kuruluşları yanı başlarında görmekten mutlu olduklarını her daimde birlikte hareket edeceklerini ve ilerleyen yıllarda çok daha kapsamlı etkinliklerde de Kızılay ile birlikte hareket etmekten onur duyacaklarını dile getirmiştir.

143

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir